Trwa tydzień sztucznej inteligencji. Żaden fan AI nie może tego przegapić!

Od 29 stycznia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 można wziąć udział w warsztatach, prelekcjach i w panelach dyskusyjnych, które wyjaśnią, jak sztuczna inteligencja kształtuje nasz świat.

Trwa tydzień sztucznej inteligencji. Żaden fan AI nie może tego przegapić!
Podaj dalej

Siedem dni dla AI

Program „Tygodnia sztucznej inteligencji” obfituje w wydarzenia (cześć z nich będzie dostępna także na platformie Zoom), które dzieciom, młodzieży, a także osobom dorosłym przybliżą tę fascynującą dziedzinę. W ciągu siedmiu dni odbędą się spotkania, seminaria i prezentacje dotyczące m.in. roli kobiet w rozwoju sztucznej inteligencji, AI w służbie komunikacji dla osób głuchych, wpływu AI na gospodarkę i naukę, a nawet jej roli w klasyfikacji kotów. Na zainteresowanych czeka także konkurs wiedzy o sztucznej inteligencji, a wszyscy chętni będą mogli skorzystać z praktycznego przewodnika po ChacieGPT.

Europejskie Miasto Nauki 2024

Katowice są pierwszym miastem w Europie Środkowo-Wschodniej, które otrzymało to prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez EuroScience (European Association for the Advancement of Science and Technology – Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Nauki i Technologii). Z tej okazji siedem uczelni publicznych tworzących Konsorcjum Akademickie – Katowice Miasto Nauki wraz z miastem Katowice przygotowało szereg wyjątkowych spotkań z badaczami, konferencji, wykładów, warsztatów, konsultacji czy pokazów filmowych, które przez cały rok będą dostępne dla wszystkich miłośników nauki.

Przeczytaj również