Zamieszanie po publikacji filmu Google. Czy gigant zmieni swoje logo?

Z wyszukiwarki Google korzysta niemal każdy użytkownik Internetu. Jej logotyp zmieniał się już siedem razy. Niedawny film opublikowany przez amerykańską firmą zaskoczył wszystkich. Nie tylko zmianą nazwy konkurenta ChatGPT.

Zamieszanie po publikacji filmu Google. Czy gigant zmieni swoje logo?
Podaj dalej

Nagranie Google ujawnia kolejne logo giganta?

Niedawny film opublikowany przez Google skłonił wielu użytkowników topowej wyszukiwarki do podejrzeń, że firma zmienia swoje logo. Co dokładnie się za tym kryje?

Google niedawno zaskoczyło wszystkich, kiedy zmieniło nazwę Bard dla swojego konkurenta dla Chat GPT na Gemini. To, czy jest to wystarczająca zmiana, by ugruntować pozycję Gemini w świadomości użytkowników sztucznej inteligencji, dowiemy się za jakiś czas.

W nagraniu wideo z zapowiedzią (klip pod artykułem) można odnieść wrażenie, że szykują się fundamentalne zmiany w tożsamości Google. Jak odkryło „ 9to5Google ” na końcu filmu Gemini wita nas nowa animacja przedstawiająca ikonografię w kształcie gwiazdy, której używa w swoich produktach AI, przekształcającą się w klasyczną favikonę G.

logo google
Czy tak będzie wyglądać nowe logo Google?

Nowy projekt logo amerykańskiego giganta to nie wszystko?

Takie nowe logo sprawia, że wielu widzów zadaje sobie pytanie: czy firma planuje przeprojektowanie logotypu?
Nie po raz pierwszy widzimy, jak te elementy łączą się ze sobą. Jednak po raz pierwszy widzimy logo G, które rezygnuje z podzielonych na segmenty elementów w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym.

Zamiast tego widzimy coś, co stanowi mieszankę podstawowych kolorów. Wydaje się, że takie rozwiązanie odzwierciedla nowoczesne podejście do istniejącego brandingu Google. Firma udoskonali także swoją stronę logowania, nadając jej nowoczesny wygląd i sposób działania. Na razie gigant nie podał żadnych szczegółów na temat tego, na czym ma polegać przeprojektowanie nowej strony logowania.

Nie wiadomo, w jakim stopniu logo wskazuje na kompleksową korektę projektu w Google. Rzecznik potwierdził „9to5Google”, że obecnie nie są planowane żadne zmiany polegające na całkowitym przeprojektowaniu całej platformy. Za trzy miesiące, na targach I/O być może dowiemy się więcej na ten temat. Czytaj także: Google wprowadza nową funkcję dla użytkowników Androida. Kiedy będzie dostępna?

Przeczytaj również