Google wprowadza nową funkcję dla użytkowników Androida. Kiedy będzie dostępna?

Amerykański gigant Google nie ustaje w ulepszaniu swoich produktów. Poza aktualizacjami swoich aplikacji oferuje także szereg nowych użytecznych funkcji. Kolejna z nich, bardzo użyteczna już wkrótce będzie dostępna.

Google wprowadza nową funkcję dla użytkowników Androida. Kiedy będzie dostępna?
Podaj dalej

Czego mogą oczekiwać od Google użytkownicy Androida?

Korzystanie z udostępnionych przez Google funkcji znacznie ułatwia codzienne życie. Jak pisaliśmy, amerykański gigant wprowadził niedawno znaczne ułatwienia dla użytkowników Gmaila. Teraz ma gotowe użyteczne rozwiązanie dla użytkowników Androida. Wkrótce skorzystają z nowej, praktycznej funkcji dzwonienia. Co to za funkcja?

Nazywa się Call Cast i umożliwia użytkownikom Androida przekazywanie połączeń między zarejestrowanymi urządzeniami w pobliżu. Podobnie jak w przypadku Google Cast, użytkownicy mogą przekazywać połączenia ze smartfona na inne urządzenie, takie jak tablet lub inteligentny głośnik.

Taka funkcja sprawdzi się świetnie podczas wykonywania wielu codziennych czynności. To dlatego, że użytkownicy Androida korzystający z Google Call Cast otrzymają możliwość przekazywania połączenia np. na tablet i mogą mieć wole ręce podczas gotowania. Takie połączenia będą możliwe także w przypadku urządzeń o większych ekranach i z lepszą jakością dźwięku.

funkcje google android
funkcje google android

Czy nowa funkcja Call Cast trafi do wszystkich urządzeń?

Funkcja od Google Call Cast dla Androida, pierwotnie znana jako „Phone Hub” jest już dostępna na niektórych urządzeniach z Androidem. Jednak to oficjalnie nie jest jeszcze dostępna. Konkretna data, kiedy miałoby to nastąpić nie jest jeszcze znana.

Google nie informował o terminie uruchomienia Call Cast, ale mówi się, że pojawi się wraz z udostępnieniem kolejnej aktualizacji Pixel Feature.  Nie jest także jasna, czy funkcja jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami z Androidem, czy to jedynie funkcja dostępna dla użytkowników Pixela.

Wiadomo, że usługi na różnych urządzeniach mają działać niezależnie od wersji Androida. Dlatego możliwe, że Call Cast będzie dostępny także na starszych urządzeniach z Androidem. Użytkownicy powinni sprawdzać dostępność tej funkcji w aktualizacjach dostępnych dla ich urządzeń.

Przeczytaj również