Aktualizacja Gmail z nową świetną funkcją. Rozwiązuje ważny problem z niechcianą korespondencją

Popularny Gmail, czyli aplikacja umożliwiająca nam otrzymywanie elektronicznej korespondencji doczekała się nowej funkcji. Dla wielu użytkowników to spore ułatwienie, dzięki któremu zniknie najczęstszy powód irytacji- newslettery.

Aktualizacja Gmail  z nową świetną funkcją. Rozwiązuje ważny problem z niechcianą korespondencją
Podaj dalej

Google aktualizuje Gmaila dla urządzeń z systemem Android

Aplikacja Gmail otrzymuje innowacyjną funkcję rozwiązującą codzienne problemy z niechcianą korespondencją w postaci newsletterów. Nie jest tajemnicą, że każdy, kto rejestruje się np. w nowym sklepie internetowym i nie zajrzy do wszystkich załączników, często nieświadomie skazuje się na obecność w skrzynce niechcianej korespondencji.

Newslettery przesyłane na Gmail’a zajmują sporą objętość skrzynek użytkowników aplikacji. Ponadto nie przestaną przychodzić, dopóki nie zrezygnujemy z subskrypcji. Wielu użytkowników smartfonów nie wie, jak to zrobić. Wydaje się, że Google postanowił ułatwić im życie i znalazł rozwiązanie ich problemów w nowej aktualizacji dla urządzeń z systemem Android.

ciąg dalszy publikacji pod grafiką

email gmail android

Pojawi się nowy przycisk, który umożliwi szybkie pozbycie się subskrypcji newslettera

Jak podaje „Android Police„, Google wprowadzi przycisk. Dzięki temu rozwiązaniu skrzynka mailowa odetchnie, bo użytkownicy jednym kliknięciem pozbędą się subskrypcji newslettera.

Dodatkowo pojawi się nowa pozycja menu o nazwie „Zarządzaj subskrypcjami” (Manage subscriptions), dzięki której po jednym kliknięciu będzie można zobaczyć wszystkie subskrybowane biuletyny, które program rozpozna w ich skrzynce odbiorczej.

Aktualizacja nie pozbawia nas innych możliwości pozbycie się niechcianej korespondencji. Oznaczanie wiadomości jako spam lub phishing nadal jest i będzie możliwe.

Warto wiedzieć, że ta nowa funkcja nie jest jeszcze dostępna na wszystkich urządzeniach z Androidem. Google nie ogłosił jeszcze, kiedy ta funkcja pojawi się na wszystkie takie urządzenia. Czytaj także: Apple planuje nową opłatę. To zadośćuczynienie za nową unijną ustawę o rynkach cyfrowych

aktualizacja gmail z nowym przyciskiem
Nowy przycisk rezygnacji ze subskrypcji fot. Android Police

Przeczytaj również