WhatsApp udostępnia nową aktualizację dla Androida i iOS. Co nowego odkryli testerzy?

W związku z tym, że WhatsApp udostępnia nową aktualizację, to w ramach programu beta Google Play, podnosi wersję aplikacji do 2.24.8.11. dla Androida i 24.7.10.76 dla iOS. Nowa funkcjonalność wprowadzona w ramach tych działań pozwoli na większą prywatność użytkowników.

WhatsApp udostępnia nową aktualizację dla Androida i iOS. Co nowego odkryli testerzy?
Podaj dalej

Nowa funkcja prywatności WhatsApp jest już dostępna dla niektórych testerów wersji beta

Co nowego w tej aktualizacji? WhatsApp już jakiś czas temu pracował nad nową funkcją wyłączającą podgląd linków. Miała ona zapewnić użytkownikom nieco więcej prywatności, chroniąc ich adres IP przed potencjalnym wpływem stron internetowych osób trzecich.

Dzięki najnowszej wersji beta WhatsApp dla Androida 2.24.8.11, która jest dostępna w sklepie Google Play, okazuje się, że WhatsApp wprowadza teraz funkcję wyłączającą podgląd linków. Niektórzy beta testerzy już mogę eksperymentować z nowym ustawieniem prywatności. Jak widać na poniższych zrzutach ekranu, taka funkcja trafi na urządzenia z Androidem i iOS.

Na razie niektórzy beta testerzy skorzystać z wyłączenia podglądu linków uzyskać większą kontrolę nad swoją prywatnością podczas korzystania z WhatsApp. Wystarczy przesunąć suwak, by mieć możliwość wyłączenia automatycznego generowania udostępnianych linków.

Taka funkcja pozwoli użytkownikom aplikacji na wyłączanie podglądu linków. Tym samym zewnętrzne witryny stracą możliwość śledzenie ich adresów IP za pomocą tych podglądów. W efekcie ograniczy to ryzyko przypadkowego ujawnienia ich aktywności podmiotom trzecim.

WhatsApp z nowa funkcją prywatności
WhatsApp z nowa funkcją kontroli prywatności na Android i iOS

Nowa funkcjonalność w najbliższych dniach dla szerszego grona użytkowników

WhatsApp dzięki ulepszeniom funkcji prywatności kładzie większy nacisk na kontrole nad interakcjami użytkowników online. Informacje poufne będą jeszcze lepiej chronione. Jednak o tym, czy tak się stanie, zadecyduje sam użytkownik.

Podglądy linków często zawierają metadane, takie jak adresy IP, które mogą być wykorzystywane przez strony trzecie do śledzenia aktywności online. Po włączeniu tej funkcji użytkownicy aplikacji mogą wreszcie temu zapobiec.

W przypadku urządzeń iOS, ważne jest, aby pamiętać, że wyłączenie podglądu linków działa tylko dla użytkownika, który się na to zdecyduje. Inni uczestnicy konwersacji nadal będą mogli generować zaawansowane podglądy linków (dla swoich linków), chyba że zdecydują się również wyłączyć tę funkcję.

Decydując się na wyłączenie podglądu linków, użytkownicy korzystający z Androida nie będą otrzymywać automatycznych podglądów wysyłanych przez siebie linków. Nadal jednak będą otrzymywać podglądy linków od innych użytkowników, którzy nie wyłączyli tej funkcji.

Na razie funkcja prywatności umożliwiająca wyłączenie podglądu linków jest dostępna dla niektórych beta testerów, ale w nadchodzących dniach taka funkcja trafi do większej liczbie użytkowników.

źródło: Wabetainfo

Przeczytaj również