WhatsApp udostępnia nową aktualizację w ramach beta Google Play. Co nowego wniesie do komunikatora?

WhatsApp ostatnio intensywnie pracuje nad poprawieniem funkcjonalności swojego komunikatora. Dzięki nowym funkcjom użytkownicy otrzymują  wkrótce jeszcze więcej możliwości uzyskania szerszej publiczności.

WhatsApp udostępnia nową aktualizację w ramach beta Google Play. Co nowego wniesie do komunikatora?
Podaj dalej

Co nowego po aktualizacji WhatsApp do wersji 2.24.8.7?

Od jakiegoś czasu użytkownicy komunikatora WhatsApp mają dostęp do różnego rodzaju kanałów. Co to takiego?

Kanały są jednokierunkowym narzędziem transmisji dla administratorów do wysyłania tekstu, zdjęć, filmów, naklejek i ankiet. Najnowsza funkcja, jaką otrzymają użytkownicy WhatsApp, umożliwi eksplorację większej liczby podobnych kanałów.

To oznacza, że ich twórcy uzyskają większy dostęp do szerszego grona publiczności, a użytkownicy skorzystają z większej oferty. Ponadto lista podobnych kanałów pojawi się także na ekranie informacji o kanale, nawet jeśli nie są one śledzone.

WhatsApp cały czas pracuje nad funkcją sugerowania podobnych kanałów w celu przyszłej aktualizacji aplikacji. Chce pomóc użytkownikom w odkrywaniu nowych treści, które mogą ich zainteresować bez konieczności śledzenia konkretnego kanału, który aktualnie oglądają.

Wersja WhatsApp beta na Androida 2.24.8.7 poprawia dostęp do kanałów
Wersja beta na Androida 2.24.8.7 poprawia dostęp do kanałów fot. wabetainfo.com

Nowa funkcja będzie dostępna już w przyszłej aktualizacji

Jak widać na załączonym zrzucie ekranu, WhatsApp pozwoli użytkownikom rozważyć alternatywny podobny kanał, jeśli taki istnieje. Takie rozwiązanie to realna pomoc w odkrywaniu szerszego zakresu treści, które możemy uznać za istotne i interesujące.

Dla właścicieli kanałów to recepta na zdobycie większej popularności więc na pewno wielu z nich zachęci do dalszego tworzenia treści wysokiej jakości. Już przyszła aktualizacja komunikatora pozwoli im na przetestowanie nowych możliwości. Na razie nowa funkcja jest w fazie rozwoju, dlatego nie jest jeszcze gotowa. WhatsApp udostępnia ją w ramach programu beta Google Play, podnosząc wersję do 2.24.8.7.

Przeczytaj również