WhatsApp z kolejną innowacją. Wielu użytkowników będzie nią zachwyconych

Nie jest tajemnicą, że korzystanie z komunikatora WhatsApp to dla wielu osób codzienna forma kontaktu. Dlatego jej twórca nieustannie pracuje nad ulepszeniami i jeszcze lepszą funkcjonalnością. W najbliższym czasie pojawi się kolejna szczególnie ważna funkcja.

WhatsApp z kolejną innowacją. Wielu użytkowników będzie nią zachwyconych
Podaj dalej

Innowacja w WhatsApp obejmuje funkcję przesyłania wiadomości głosowych

Przesyłanie wiadomości głosowych za pomocą komunikatora WhatsApp to dla wielu użytkowników bardzo wygodna opcja. Nie wymaga angażowania rąk i pozwala szybciej się porozumieć. WhatsApp planuje ulepszenia tej funkcji. W niedalekiej przyszłości użytkownicy komunikatora powinni mieć możliwość nie tylko odsłuchania, ale także odczytania treści wiadomości głosowej.

Na takiej nowej funkcjonalności skorzystają niewątpliwie osoby, które nie mają możliwości odsłuchania wiadomości głosowych. To między innymi ci, którzy mają problemy ze słuchem. Nawet przy dużym hałasie otoczenia uzyskają możliwość odczytania treści nagranej wiadomości.

WhatsApp wiadomości głosowe smartfon funkcja
WhatsApp  z nową funkcją transkrypcji wiadomości głosowych

Na jakiej zasadzie działa taka funkcja i kiedy będzie dostępna?

Usługa transkrypcji wiadomości głosowych dla aplikacji WhatsApp działa dzięki zaawansowanej funkcji rozpoznawania mowy, aby konwertować wypowiadane słowa na tekst. Taka funkcja transkrypcji pojawia się w aktualizacji beta Androida 2.24.7.8, którą znajdziemy w sklepie Google Play.

Dostępna jest w aplikacji na iOS, a teraz trafi na urządzenia z Androidem. To oznacza, że w niedalekiej przyszłości użytkownicy uzyskają możliwość odczytania treści wiadomości głosowej. Zrobią to nawet wtedy, kiedy nie mają możliwości odsłuchania wiadomości.
Wiadomo, że kompleksowo zaszyfrowane transkrypcje wymagają pobrania 150 MB nowych danych. Użytkownicy posiadający taki pakiet danych na swoim urządzeniu, mogą tę funkcję zintegrować z dymkami wiadomości. Jeśli chodzi o to, kiedy taka funkcja trafi na urządzenia z Androidem, to nadal nie ujawniono konkretnej daty.

To jednak niejedyne usprawnienia tej aplikacji. To dlatego, że dzięki aktualizacji beta WhatsApp dla Androida 2.24.7.17 niektórzy testerzy wersji beta mogą teraz eksperymentować z opcją zarządzania domyślną jakością przesyłanych multimediów. Ta świetna funkcja pojawiła się w ostatnim tygodniu. WhatsApp także bada nową funkcję prywatności, która umożliwi wyłączenie podglądu linków. Ta funkcja jest w fazie rozwoju i ma się pojawić w przyszłej aktualizacji.

źródło: wabetainfo.com, WRC Media

Przeczytaj również