WhatsApp z nową funkcją. Każdy powinien ją aktywować

Aplikacja WhatsApp znana jest niemal wszystkim użytkownikom smartfonów. Dlatego ucieszy ich fakt, że nowa funkcja, która niedawno była dostępna jedynie dla beta testerów, jest już dostępna. Warto ją aktywować.

WhatsApp z nową funkcją. Każdy powinien ją aktywować
Podaj dalej

Nowa funkcja na WhatsApp już dla wszystkich użytkowników aplikacji

Nie wszyscy wiedzą, że WhatsApp wprowadził niedawno nową funkcję dla beta testerów. Ma ona pomóc użytkownikom lepiej się chronić. Teraz tę funkcja udostępniono wszystkim użytkownikom popularnej aplikacji. Jak wiele opcji nie jest ona aktywowana automatycznie, w związku z tym należy ją włączyć ręcznie.

Teraz użytkownicy popularnej aplikacji mogą ukrywać swój status online przed innymi użytkownikami. Sami zdecydują czy chcą aktywować pełen pakiet ochrony danych. Dlaczego warto to zrobić?

Upewnienie się, że nie każdy użytkownik WhatsApp może uzyskać dostęp do twojego profilu, jest ważne. To dlatego, że jest to jedyny sposób na obejście metod monitorowania przez programy prześladujące. Aktywacja nowej funkcji WhatsApp zapewnia większą ochronę danych.

kobieta-pokazuje ikone-programu-whatsapp
Aktywacja nowej funkcji WhatsApp to większa ochrona fot. Freepik

Jak aktywować nową funkcję w aplikacji?

Można to zrobić w prosty sposób. Aktywacja wymaga, by postępować w następujący sposób:

– uruchom aplikację WhatsApp, przejdź do trzech kropek w prawym górnym rogu i otwórz „Ustawienia„.
– w sekcji Prywatność ochrony danych kliknij ikonkę z zieloną kłódką „Kontrola prywatności
– następnie w sekcji „Kontroluj widoczność swoich informacji osobistych” wybierz, kto może zobaczyć informację ” Widziano online”.
– poniżej w sekcji „Kto może zobaczyć, czy jestem online” wybierz „ Zgodnie z ustawieniem „widziano”.

Jeśli w kategorii Widziano online wybrano opcję „Nikt”, to rzeczywiście nikt nie zobaczy, czy jesteś aktualnie online.

To nie jedyna innowacja w zakresie ochrony danych. Taka dotyczy także wiadomości samokasujących. Nie ma już możliwości wykonywania zrzutów ekranu samokasujących się wiadomości na telefonie komórkowym. Taką funkcję zablokowano.

W związku z tym, że tego ograniczenia nie można zastosować na komputerze PC, dlatego WhatsApp po prostu wyłączyło funkcję automatycznego usuwania wiadomości w wersjach na komputery stacjonarne. Wiadomości samokasujące widoczne są tylko w skrzynce odbiorczej telefonu komórkowego.

Przeczytaj również