Seria Samsung Galaxy S20 i Note 20 bez comiesięcznych aktualizacji. Co zrobić w takiej sytuacji?

Urządzenia serii Samsung Galaxy S20 doczekały się degradacji, jeśli chodzi o aktualizacje. Dlatego, jeśli masz Galaxy S20, S20 Plus, S20 Ultra lub Galaxy S20 FE, musisz się przygotować na fakt, że nie będziesz ich co miesiąc otrzymywać.

Seria Samsung Galaxy S20 i Note 20 bez comiesięcznych aktualizacji. Co zrobić w takiej sytuacji?
Podaj dalej

Samsung wypuścił już poprawki zabezpieczeń z marca 2024

W związku z tym że nie będziesz już otrzymywać comiesięcznych poprawek zabezpieczeń od firmy Samsung nie musisz się martwić. Producent wypuścił już poprawki zabezpieczeń z marca 2024, więc na razie wszystko powinno działać w należytym porządku. Jeśli jeszcze jej nie zainstalowałeś, to warto to zrobić.

Decyzję o zdegradowaniu urządzeń serii Galaxy S20 podyktowano tym, że serię Galaxy S20 wprowadzono na rynek w 2020 roku z systemem Android 10 na pokładzie. Obietnica aktualizacji Androida opiewa okres 3 lat. To jednak nie znaczy, że Samsung, wycofując się z comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń, przestanie je w ogóle oferować.

Urządzenia serii Samsung Galaxy S20 doczekały się degradacji, jeśli chodzi o aktualizacje Androida i zabezpieczeń fot. Freepik
Urządzenia serii Samsung Galaxy S20 doczekały się degradacji, jeśli chodzi o aktualizacje Androida i zabezpieczeń fot. Freepik

Producent zmniejszy częstotliwość aktualizacji urządzeń

Teraz zamiast regularnych miesięcznych aktualizacji użytkownicy Galaxy S20 otrzymają aktualizacje kwartalne. Samsung po prostu zaprzestał już wypuszczania aktualizacji Androida po trzyletnim cyklu, a teraz zmniejsza również częstotliwość aktualizacji zabezpieczeń. Co ważne, także seria Galaxy Note 20 przestanie otrzymywać comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń.

Następną aktualizacja trafi na wymienione powyżej urządzenia dopiero za trzy miesiące. W rezultacie oznacza to, że twoje urządzenie, jeśli jest na tej liście nie będzie już w pełni chronione przez ten czas. Co w takim przypadku zrobić?

Nie jest tajemnicą, że Samsung prawie zrezygnował ze swoich starszych flagowych modeli. Ogłoszenie z początku roku mówiące o 7 latach aktualizacji Androida i zabezpieczeń dotyczy tylko serii Galaxy S24 i nowszych modeli. To oznacza, że pora na zmianę urządzenia na nowsze. Najlepsze będzie takie, które będzie chronione, a jego cena będzie adekwatna do grubości twojego portfela. Czytaj także: Google zaskoczy fanów swojego flagowego smartfona? Plotki wydają się wielce prawdopodobne

Przeczytaj również