Google zaskoczy fanów swojego flagowego smartfona? Plotki wydają się wielce prawdopodobne

Google po raz pierwszy wprowadził swoją markę urządzeń przenośnych Pixel w 2013 roku. Jego pierwszy smartfon zadebiutował w 2016 r. Wiemy już, że obecny Pixel 8 i 8 Pro doczekają się następcy. Nawet nie jednego.

Google zaskoczy fanów swojego flagowego smartfona? Plotki wydają się wielce prawdopodobne
Podaj dalej

Według plotek Google planuje nie jeden, a trzy modele Pixela

Ostatni Pixel 8 i 8 Pro trafił na rynek jesienią 2023 roku. Smartfony z systemem Android okazały się hitem, więc jak co roku należy się spodziewać, że Google konsekwentnie przygotowuje nowy model. Rzecz w tym, że plotki głoszą, że nowych urządzeń będzie więcej.

To dlatego, że oprócz oczekiwanych modeli Pixel 9 i Pixel 9 Pro, Google wydaje się rozważać wypuszczenie trzeciego telefonu Pixel 9. Początkowe plotki mówiły o Pixelu 9 z wyświetlaczem o przekątnej 6,03 cala i wymiarach 152,8 x 71,9 x 8,5 mm (12 mm z aparatem). Konstrukcyjnie może naśladować Pixela 8. Z tyłu znajdzie się system dwóch kamer, co odróżnia tę wersję od modeli Pro. Te oferują trzy kamery.

Google-Pixel-9-5K1 oneleaks
Reneder Google-Pixel-9-5K1 oneleaks

Co mówią plotki o nowym modelu Pixel 9 Pro i Pixel 9 Pro XL?

Informacje, jakie pojawiają się przed premierą, sugerują, że Pixel 9 Pro i Pixel 9 Pro XL otrzymają odpowiednio 6,7-calowy i 6,9-calowy wyświetlacz. Oprócz tego, że będą oferować system trzech kamer, to dostaną szybszy procesor i więcej pamięci RAM. Werjsa XL tym samym pojawiłaby się po raz pierwszy od czasów Pixela 4 XL w 2019 r.

Ponadto jak informuje 91mobiles, Pixel 9 będzie miał zaokrąglone rogi, płaski wyświetlacz i umieszczony pośrodku aparat do selfie. Przycisk zasilania i klawisze głośności umieszczono po prawej stronie płaskiej ramki. Smartfon będzie miał 6,03-calowy wyświetlacz, nieco mniejszy niż 6,1-calowy Pixel 9 Pro.

Jeśli chodzi o nazewnictwo nadchodzących smartfonów Google, to wygląda na to, że będzie wyglądało następująco:
– standardowy- Pixel 9
– Pixel 9 Pro: standardowy model Pro z wyświetlaczem o przekątnej 6,7 cala.
– większy model Pixel 9 Pro XL z wyświetlaczem o przekątnej 6,9 cala.
Plotki głoszą również, że Google może chcieć zaprzestać produkcji serii Pixel a. Dlatego nadchodzący model smartfona nie doczeka się takiej tańszej wersji.

Na opublikowanych renderach można zobaczyć, jak potencjalnie mogłyby wyglądać nowe urządzenia. Czytaj także: Zamieszanie po publikacji filmu Google. Czy gigant zmieni swoje logo?

Przeczytaj również