Samsung planuje rewolucję w smartfonach. Będzie pierwszym producentem tego typu urządzenia

Samsung to jedna z wiodących marek na rynku smartfonów. Jej zyski sięgają miliardów dolarów, a nowe technologie od lat inspirują jej rywali. Z najnowszych przecieków wynika, że koreański producent jeszcze w tym roku zaprezentuje nowe rewolucyjne urządzenie.

Samsung planuje rewolucję w smartfonach. Będzie pierwszym producentem tego typu urządzenia
Podaj dalej

Rewolucyjny smartfon pojawi się w drugim kwartale 2024 roku

Nie jest tajemnicą, że Samsung słynie ze składanych smartfonów, które dostępne są już w piątej generacji. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym koreańskiego producenta wyświetlacze z serii Galaxy Z Fold i Z Flip można po prostu złożyć na środku.

To jednak nie koniec możliwości korzystania z wyświetlacza w smartfonach producenta. Według plotek Samsung zamierza pójść o krok dalej. Konkretnie jak donosi „TechRadar” szykuje się do wypuszczenia na rynek kolejnego składanego smartfona. Takiego jeszcze nigdy nie było na rynku.

Jeśli wierzyć donosom, to nowy trójskładany smartfon pojawi się już w drugim kwartale 2024 roku. Nie wiadomo czy uzupełni katalog produktów Samsunga, czy zastąpi inny składany model.

 

Samsung wprowadza potrojnie składany smartfon
Samsung wprowadza potrojnie składany smartfon fot. AbyTechTv

Samsung przyspiesza z rewolucją, by wyprzedzić chińskiego konkurenta?

Nie jest tajemnicą, że Samsung już w 2021 roku zaprezentował prototyp swojego „Triple Fold”. Teraz według informacji z platformy X i przecieku Tech-Reve wynika, że koreański producent bardzo szybko wprowadzi go na rynek.

To być może dlatego, że nad taką koncepcją składanego smartfona pracuje obecnie chiński Huawei. Mówi się, że debiut urządzenia zaplanował na drugi kwartał tego roku. To by tłumaczyło przyspieszenie premiery składanego potrójnie urządzenia Samsunga.

Nie wiadomo jeszcze, czy taki smartfon uzupełni portfolio Samsunga, czy też mógłby zastąpić inny składany model.
Presja ze strony konkurenta sprawia, że Samsung, aby zachować swoją pozycję pioniera w dziedzinie składanych smartfonów musi uprzedzić Huawei’a. Nowy smartfon może pojawić się na kolejnym wydarzeniu Unpacked Samsunga planowanym w okresie od czerwca do sierpnia br. Czytaj także: Google wprowadza nową funkcję dla użytkowników Androida. Kiedy będzie dostępna?

Przeczytaj również