Nowa aktualizacja Google Play zawiera błędy i powoduje awarie urządzeń Pixel

Styczniowa aktualizacja systemu Google Play dla urządzeń Pixel przyniosła nieoczekiwane rezultaty. Nie są to nowe funkcje i usprawnienia, ale kłopoty użytkowników. Amerykański gigant zna już ten problem i nawet czasowo wstrzymał wdrożenie.

Nowa aktualizacja Google Play zawiera błędy i powoduje awarie urządzeń Pixel
Podaj dalej

Właściciele Pixeli są sfrustrowani i zgłaszają awarie urządzeń po aktualizacji

Wprowadzanie nowych aktualizacji do urządzeń jest konieczne. Takie zwykle zawierają szereg usprawnień, ale także nowych funkcji. Najnowsza aktualizacja systemu Google Play dla urządzeń Pixel jednak nie działa, jak powinna. Użytkownicy zgłaszają poważne problemy po instalacji.

Doniesienia mówią między innymi o utracie dostępu do pamięci wewnętrznej oraz awariach aplikacji i aparatu. Powoduje to różne inne problemy, takie jak brak możliwości odtwarzania pobranych plików audio/wideo lub robienia nowych zdjęć, podczas gdy aplikacja Pliki wydaje się pusta. Inne aplikacje też nie chcą działać.

Najwyraźniej bieżąca aktualizacja urządzeń Pixel zawiera błędy, co potwierdził sam Google, który nawet tymczasowo wstrzymał wdrożenie aktualizacji.

„Jesteśmy świadomi tego problemu i przyglądamy się mu” – poinformował wczoraj Rzecznik Google

Właściciele Pixeli nie kryją zdenerwowania: Podobna sytuacja miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Po tonach uszkodzonych urządzeń i zapewnieniu Google, że ulepszy testowanie aktualizacji i sposób ich wdrażania, problem powraca.

Nie wiadomo, czym jest jednak spowodowany tym razem.

Google Pixel smartphone
Google Pixel smartphone

Google nie zaleca instalowania nowej wersji

Ze względów ostrożności użytkownicy Pixeli od Google nie powinni instalować nowej wersji aktualizacji. Dokładny zakres dotkniętych awarią urządzeń nie jest znany. Wiadomo, że problem dotyczy na pewno Pixela 8 Pro. Amerykański gigant obiecuje jak najszybciej rozwiązać ten problem. Według publikacji prasowych może to zająć kilka najbliższych dni.

Na razie najlepiej nadal korzystać z wersji z listopada 2023 r. (Możesz to sprawdzić w aplikacji Ustawienia > Bezpieczeństwo i prywatność > System i aktualizacje).

Google ma wyczerpująco poinformować wszystkich użytkowników dotkniętych problemem o postępach w pracach serwisowych.
Użytkownicy Pixela powinni śledzić oficjalne kanały Google, aby być na bieżąco z dalszymi zmianami i wydaniem stabilnej wersji. Czas pokaże, jak szybko gigant upora się z problemami i znajdzie rozwiązanie dla napotkanych problemów.

Właściciele Pixeli ratują się zresetowaniem urządzeń do ustawień fabrycznych. Jednakże taka sytuacja bez wcześniejszego zadbania o kopię zapasową zdjęć i plików na urządzeniu skutkuje ich utratą. Czytaj także: Wydanie Apple iOS 17.3 już w przyszłym tygodniu. Jakie innowacje i funkcje pojawią się w iPhone’ach?

Przeczytaj również