Wydanie Apple iOS 17.3 już w przyszłym tygodniu. Jakie innowacje i funkcje pojawią się w iPhone'ach?

Apple ogłosiło aktualizację iOS 17.3. Wydanie nowej wersji zaplanowano w nadchodzącym tygodniu. Jakie innowacje pojawią się w iPhone’ach?

Wydanie Apple iOS 17.3 już w przyszłym tygodniu. Jakie innowacje i funkcje pojawią się w iPhone’ach?
Podaj dalej

Oprócz ulepszeń jest kilka nowości

Jak wynika z komunikatu prasowego Apple, aktualizacja do iOS 17.3 będzie dostępna dla użytkowników iPhone’a w nadchodzącym tygodniu. Oprócz ulepszeń, pojawiło się także kilka nowości.

Kluczową nową funkcją jest zapowiedziana wcześniej ochrona przed skradzionym urządzeniem. Taka funkcja ma na celu ochronę użytkowników w przypadku kradzieży iPhone’a i złodzieja znającego kod PIN.

W związku z dodatkową ochroną do niektórych czynności wymagany jest Face ID. To w rezultacie oznacza, że sam kod odblokowujący już nie wystarczy. Zanim to jednak się stanie, taka ochrona przed kradzieżą urządzenia wymaga aktywowania przez użytkownika.

 

nowa tapeta  z kolekcji Black-Unity-Collection-

Co jeszcze nowego w iOS 17.3 od Apple?

Wraz z aktualizacją w iOS 17.3, Apple oferuje wspólne playlisty w Apple Music, które można tworzyć wspólnie z innymi. Funkcja pozwala wygenerować link do playlisty lub kod QR, dzięki którym inne osoby mogą dołączyć do playlisty. Każda z zaproszonych osób może dodawać utwory do playlisty.

Pojawi się także nowa tapeta pasująca do nowego paska Apple Watch z „ Kolekcji Black Unity ”. Firma uprościła także obsługę  AirPlay w pokojach hotelowych wprowadziło ulepszenia wykrywania wypadków dla modeli iPhone’a 14 i 15.

Dystrybucja powinna wystartować wieczorem 22 lub 23 stycznia. Jeśli jednak nie możesz się doczekać, możesz zainstalować wersję przedpremierową. Jak to zrobić?

Wcześniej na pewno  warto wykonać kopię zapasową swojego iPhone’a lub ważnych danych, jakie na nim się znajdują.
W dalszej kolejności należy zarejestrować się na stronie wsparcia Apple beta za pomocą swojego ID. Ważne jest, abyś był już zalogowany przy użyciu tego samego Apple ID na swoim iPhonie. Następnie trzeba przejść do ustawień iPhone’a, a konkretnie pozycji menu „Ogólne”, „Aktualizacja oprogramowania”. Tutaj możesz włączyć „Aktualizacje beta„.

Każdy, kto zaznaczył opcję „iOS 17 Public Beta”, będzie teraz mógł otrzymać najnowszą wersję beta systemu iOS do pobrania.

Przeczytaj również