Bezpłatny dostęp do Canva dla uczniów i nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej nawiązało partnerstwo z firmą Canva – globalną platformą do komunikacji wizualnej. W ramach programu Canva for Education wszyscy nauczyciele uczący w szkołach i uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej otrzymają bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji platformy. Dzięki współpracy, MEN nie poniesie żadnych kosztów, a darmowy dostęp do aplikacji otrzymają uczniowie i nauczyciele.

Bezpłatny dostęp do Canva dla uczniów i nauczycieli
Podaj dalej

Co to jest Canva?

Canva to bardzo popularne narzędzie, które pozwala na przygotowywanie różnorodnych grafik. Jest niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze, dlatego zdecydowana większość osób nie powinna mieć problemu z jego używaniem. Aby stworzyć obrazek przy wykorzystaniu tej platformy, nie trzeba odznaczać się zaawansowanymi umiejętnościami z zakresu grafiki. Canva umożliwia bowiem wykorzystywanie gotowych szablonów, które można swobodnie edytować. Oczywiście istnieje także szansa, aby stworzyć dany projekt od początku. To zadanie również jest bardzo proste, dlatego platforma świetnie nadaje się do codziennego użytku.

fot.: CANVA

Canva jest dostępna zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Program ten obsługuje się za pośrednictwem komputera przez przeglądarkę internetową lub pobiera na urządzenie mobilne, czyli smartfon lub tablet. Co ważne, większość przydatnych funkcji dostępna jest w ramach bezpłatnego narzędzia. Osoby, które potrzebują większej liczby opcji, w każdej chwili mogą wykupić płatny pakiet – jego koszt to mniej więcej 10 dolarów miesięcznie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku nieco bardziej zaawansowanych użytkowników.

Współpraca z MEN

Jednak uczniowie i nauczyciele będą mogli uzyskać bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji Canva for Education za pośrednictwem swojego loginu w Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE), dostępnej na stronie www.zpe.gov.pl. Osoby, które jeszcze nie posiadają loginu do swojego konta na ZPE mogą go uzyskać od dyrektora szkoły lub szkolnego administratora IT. Szczegółowe informacje na temat logowania i korzystania z aplikacji Canva są dostępne na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej.

Jako Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewniamy szkołom dostęp do nowoczesnego, prostego w obsłudze oprogramowania, które będzie mogło być wykorzystywane w edukacji. Wierzymy, że dzięki temu zwiększy się skuteczność uczenia się i nauczania. Będzie to także impuls do działań kreatywnych i rozwijania pasji artystycznych dzieci i młodzieży – informuje wiceminister Katarzyna Lubnauer.

Uruchomiona w 2013 roku Canva to internetowa platforma do komunikacji wizualnej. Aplikacja charakteryzuje się prostym i intuicyjnym interfejsem oraz bogatą biblioteką szablonów, zdjęć, grafik, czcionek, materiałów wideo, klipów audio.

Przeczytaj również