Huawei wypuszcza na rynek nowego smartfona. Ale czy aby na pewno to "nowy" model?

Huawei w ostatnim czasie zapowiedział wypuszczenia na świat kolejny model smartfona. Okazuje się jednak, że nie jest on do końca taki „nowy”, jak mogłoby się wydawać. O co konkretnie chodzi i gdzie jest haczyk? Tego dowiecie się z naszego artykułu, w którym szerzej zajmujemy się tą sprawą.

Huawei wypuszcza na rynek nowego smartfona. Ale czy aby na pewno to „nowy” model?
Podaj dalej

Huawei szykuje się do premiery swojego kolejnego „nowego” smartfona. Czego można się po nim spodziewać?

Huawei w ostatnim czasie zapowiedział wypuszczenie na świat modelu nova Y72. Okazuje się jednak, że nie będzie to do końca nowy model. W internecie można bowiem znaleźć informacje, że będzie to taki sam smartfon jak Enjoy 70, jednak pod inną nazwą. A Enjoy 70 zadebiutował już na rynku w Chinach w grudniu ubiegłego roku.

Huawei nova Y72 będzie wyposażony w wyświetlacz LCD o przekątnej 6,75 cala oraz rozdzielczości HD+ 1600×720 pikseli. Na tyle będą dwa aparaty – główny z matrycą 50 Mpix oraz dodatkowy z sensorem 2 Mpix służącym do zdjęć makro. W telefonie będzie też pewna innowacja w postaci X Button, który będzie umożliwiał uruchomienie siatki z kilkoma aplikacjami na raz, co ma być funkcjonalnym rozwiązaniem dla użytkowników smartfona.

Nowy telefon będzie wyposażony w solidny akumulator. Jego cena będzie dosyć przystępna

Wersja nova Y72 będzie miała także 128 lub 256 GB – tego jeszcze nie ustalono, są to jedynie domniemania na bazie specyfikacji modelu Enjoy 70. Telefon będzie ważył 207 gramów, a wewnątrz umieszczony zostanie akumulator o pojemności 6000 mAh. Nowy model ma kosztować około 1070 złotych. Póki co jeszcze nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie smartfon trafi na rynek. O wszystkim będziemy was na bieżąco informowali za pośrednictwem naszego serwisu.

Przeczytaj również