Wonka szybko z kina trafiła na HBO Max. W roli głównej Timothee Chalamet z Diuna 2

Warner Bros. Discovery zdecydował się bardzo szybko z kin przenieść jedną ze swoich produkcji na platformę HBO Max. A mowa o filmie Wonka z Timothee Chalametem w roli głównej. Aktor obecnie budzi ogromne zainteresowanie swoją osobą. To za sprawą tego, że odgrywa główną rolę także w hitowej produkcji Diuna 2. Ta od kilku dni niczym magnes przyciąga wszystkich do kin.

Wonka szybko z kina trafiła na HBO Max. W roli głównej Timothee Chalamet z Diuna 2
Podaj dalej

Wonka zachwyciła i zebrała pozytywne oceny

Timothee Chalametto to aktor młodego pokolenia, ale niezwykle utalentowany. Nic więc dziwnego, że pomimo 28 lat stał się jedną z głośniejszych postaci w tej branży. Producenci ufają jego talentowi i wspaniałej grze aktorskiej. Te i wiele innych jego pozytywnych cech, przyczyniają się do tego, że otrzymuje pierwszoplanowe role.

Film Wonka został wyreżyserowany przez Paula Kinga. To znakomita opowieść, która łączy w sobie wiele gatunków. Fabuła przenosi nas do świata, w którym Willy Wonka – główny bohater, skupia się na produkcji czekolady, byciu wynalazcą i magikiem. To niesamowite połączenie sprawia, że jeżeli ktoś planuje obejrzeć coś lekkiego i przyjemnego w weekendowy wieczór, to tytuł na pewno nie powinien go zawieść.

Tak jak wspomnieliśmy, Paul King bardzo odważnie połączył w sobie kilka gatunków filmowych. Wonka jest niczym film gangsterski oparty o musical, ale także widać w nim rodzinny melodramat w kontraście z komedią, a w tym wszystkim nie brakuje baśniowej fantasy. Doskonale to wszystko obrazuje chociażby powyższy zwiastun.

Krytycy filmowi bardzo pochlebnie wypowiadają się na temat tej produkcji. Świadczą o tym oceny w popularnym serwisie Rotten Tomatoes. Wonka może pochwalić się tam 82-procentowym wskaźnikiem. Natomiast tytuł jeszcze lepiej oceniają ci, którzy już obejrzeli film – 91 procent osób, zachęca do poświęcenia mu czasu.

Warto wspomnieć, że Timothee Chalametto to nie jedyna postać, która ubarwia ten film. W Wonka zagrali m.in. Hugh Grant, Rowan Atkinson, Calah Lane czy Mathew Baynton.

Przeczytaj również