Nowy serial Netflix zachwyca. ,,Dżentelmeni” już na pierwszym miejscu wśród najchętniej oglądanych tytułów

Kto obejrzał już wszystkie seriale, jakie planował i nie wie za który się teraz zabrać, to warto rozważyć sięgnięcie po najnowszą produkcję Netflix. Serial „Dżentelmeni” zaledwie kilka dni po premierze stał się numerem jeden – i to nie tylko w Polsce, jeżeli chodzi o najchętniej oglądaną produkcję. Widzowie oceniają tytuł bardzo wysoko wystawiając mu recenzje, co także nie pozwala przejść obok niego obojętnie.

Nowy serial Netflix zachwyca. ,,Dżentelmeni” już na pierwszym miejscu wśród najchętniej oglądanych tytułów
Podaj dalej

,,Dżentelmeni” to nowy hit Netflixa

Twórcą serialu, który składa się z ośmiu odcinków, jest Guy Ritchie. Brytyjski reżyser, producent filmowy i scenarzysta ma już na swoim koncie tak znane produkcje jak „Przekręt” czy „Sherlock Holmes”. Tym razem zdecydował się stworzyć dzieło inspirowane filmem, jaki ukazał się pięć lat temu i nosił taki sam tytuł.

Kto miał okazję już je zobaczyć na pewno się nie zawiódł. Serial ,,Dżentelmeni” na Filmwebie osiągnął średnią ocen na poziomie 7,6/10, z kolei w przypadku międzynarodowego IMDb mowa o ocenie 7,8/10. Biorąc pod uwagę, jak krytyczni potrafią być odbiorcy, to tylko pokazuje, że tytuł może okazać się hitem na platformie Netflix.

Historia opowiada o mężczyźnie, który otrzymuje w spadku od swojego ojca ogromną posiadłość. Eddie Horniman wówczas jeszcze nie wie, że miejsce to jest imperium marihuany. To też przyczynia się do tego, że zamiast prowadzić spokojne życie ze swoją rodziną, musi walczyć z lokalnymi gangsterami. Co najciekawsze, takie życie zaczyna mu się coraz bardziej podobać.

Krytycy także polecają serial

W popularnym serwisie krytyków filmowych – Rotten Tomatoes, serial ,,Dżentelmeni” wypadł również bardzo przywozicie. Produkcja osiągnęła 77 procent na podstawie 26 recenzji. Filmoznawcy głównie zwracają uwagę na tempo, w jakim toczy się cała historia. Można się tylko domyślać, że wynika to po części z ilości odcinków, które musiały powstać w ramach umowy.

– Dżentelmeni Guya Ritchiego są zręczni, stylowi i mają naprawdę świetną obsadę. Serial ma wystarczający rozmach, aby doprowadzić go do oziębłego, ale skutecznego finału – stwierdził z kolei Luke Reilly z IGN Movies.

Przeczytaj również