Porsche stworzyło najcieńszy składany smartfon na świecie. Oto Honor Magic V2 RSR

Porsche Design zaprezentowało właśnie najcieńszy na świecie składany smartfon. Honor Magic V2 RSR wyceniony na 9000 złotych jest zasilany procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 i ma dwa ogromne wyświetlacze. Sprzedaż rozpoczęła się w Chinach, jednak wkrótce smartfon będzie dostępny także na innych rynkach. 

Porsche stworzyło najcieńszy składany smartfon na świecie. Oto Honor Magic V2 RSR
Podaj dalej

Porsche Design ze swoim wyjątkowym smartfonem 

Porsche-Honor-Magic-V2-RSR-11-1536x1536
fot. Porsche

Niemiecka firma zaprezentowała specjalną edycję innowacyjnego Honor Magic V2. To najcieńszy na świecie składany smartfon. Wariant Porsche z RSR w nazwie ma serię unikalnych stylizacji, ale wewnątrz zachowuje ten sam sprzęt, co standardowe urządzenia. Pierwszym rynkiem, na który trafił telefon są Chiny. 

Studio projektowe niemieckiej marki stworzyło zupełnie nową skorupę dla telefonu. Zawiera ona elementy inspirowane Porsche 911. Honor Magic V2 wykończony jest kolorem Agatę Grey z palety kolorów Porsche. Z kolei obudowa tylnej kamery zawiera ciemną ramę tytanu z trapezoidalnym przeprojektowaniem. 

Porsche-Honor-Magic-V2-RSR-11-1536x1536
fot. Porsche

Wszystkie telefony klienci otrzymają ze specjalnym rysikiem, a także ochronne etui. Smartfon ma 1 TB pamięci, w przeciwieństwie do standardowych 512 GB. Porsche dopasowało także ekran z pierwszą branżową „nanokryształową tarczą anty-dwarantową”. Zapewnia ona lepszą odporność na zarysowania. Zmiany dokonane w wersji Porsche Design dodały 3G, co oznacza, że smartfon waży teraz 235 gramów. To wciąż wynik wiodący w klasie. 

Najcieńszy smartfon ma potężny procesor i dwa duże ekrany OLED

Porsche-Honor-Magic-V2-RSR-11-1536x1536
fot. Porsche

Stefan Buescher, prezes zarządu Porsche Lifestyle Group: – Od pierwszego dnia tego niezwykłego partnerstwa z niecierpliwością czekaliśmy na ujawnienie naszego pierwszego wspólnie opracowanego smartfona. W Porsche Design chcemy ożywić unikalnego ducha i wartości Porsche za pośrednictwem naszych produktów. Każdy, kto kupuje taki przedmiot, staje się częścią globalnej rodziny Porsche. Naszym celem jest transport tych emocji, a także postępową funkcjonalność, najnowocześniejsza technologia i unikalny język projektowy dla klientów na całym świecie. 

No dobrze, to skoro już mamy ustalone, że kupując smartfon stajemy się częścią rodziny Porsche, możemy zerknąć na jego technikalia. Smartfon ma procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 i posiada 16 GB pamięci RAM. Ma 7,92-calowy składany ekran OLED oraz 6,43-calowy zewnętrzny wyświetlacz OLED. 

Porsche-Honor-Magic-V2-RSR-11-1536x1536
fot. Porsche

Telefon ma także bardzo bogatą konfigurację aparatu. Posiada 50-megapikselowy aparat główny, 50-megapikselowy ultra-szeroki obiektyw oraz 20-megapikselowy teleobiektyw. W Chinach  został wyceniony na 9000 złotych. Możemy się jednak spodziewać, że na rynkach międzynarodowych cena ta znacznie wzrośnie. 

Przeczytaj również