Samsung Galaxy XCover 7 - telefon stworzony do pracy w terenie. Producent z Korei zdradził jego specyfikację

Samsung zaprezentował nowy wytrzymały smartfon Galaxy XCover 7 – urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o pracy w trudnych warunkach. Oferuje nie tylko wszechstronność, optymalizację, ale też bezpieczeństwo przed uszkodzeniami. Producent z Korei zdradził specyfikację tego modelu. W dodatku dowiedzieliśmy się, że premiera tego cacka odbędzie się już w styczniu. Co takiego do zaoferowania ma nowy telefon od Samsunga? 

Samsung Galaxy XCover 7 – telefon stworzony do pracy w terenie. Producent z Korei zdradził jego specyfikację
Podaj dalej

Samsung Galaxy XCover 7 – telefon stworzony do pracy w terenie

Fot. Samsung

Choć technologia rozwija się w szybkim tempie, to wytrzymałość współczesnych telefonów pozostawia wiele do życzenia. Nie wszystkie modele są w stanie zagwarantować nam, że z urządzeniem nic się nie stanie po uderzeniu w ziemię. Optymistyczne jest za to kwestia, iż producenci telefonów coraz częściej myślą o tym wytrzymałości swoich produktów. Jedną z firm wychodzących naprzeciw oczekiwaniom klienta, jest Samsung ze swoim nowym modelem Galaxy XCover 7. Mówimy tu o urządzeniu, które przystosowano nawet do najtrudniejszych warunków terenowych oraz pogodowych. 

Samsung Galaxy XCover 7 to smartfon wyposażony w 6,6-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości Full HD+. Choć jego odświeżenie obrazu wynosi jedynie 60 Hz, to cechuje się podwyższoną czułością, umożliwiając obsługę nawet w rękawicach o grubości nieprzekraczającej 2 mm. To jednak nie koniec – wytrzymały Galaxy XCover 7 został zaprojektowany tak, by był odporny na upadek z wysokości do 1,5 m. 

Urządzenie ma wymiary 169 x 80,1 x 10,2 mm i waży 240 gramów. System operacyjny, jaki wykorzystano w smartfonie, to Android 14.

Wnętrze Galaxy XCover 7 skrywa ośmiordzeniowy procesor 6nm z modemem 5G. Do dyspozycji użytkownika oferuje 6 GB RAM oraz 128 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Za pomocą karty microSD można ją rozszerzyć nawet o 1 TB. 

Smartfon jest wyposażony w wymienny akumulator o pojemności 4050 mAh i daje możliwość szybkiego ładowania. Musimy jednak zaznaczyć, że ładowarka nie jest sprzedawana w zestawie.

Urządzenie posiada dwa aparaty, przedni we wcięciu w górnej części wyświetlacza oraz tylni. Ten pierwszy to aparat 5 Mpix z przysłoną f/2.0, ten drugi zaś to 50 Mpix f/1.8.

Co więcej, Galaxy XCover 7 oferuje połączenie WiFi 5, Bluetooth 5.3, NFC oraz dual SIM, czyli SIM wraz z eSIM. Urządzenia posiada wejście USB typu C (2.0), 3.5 mm minijack, a także złącze POGO Pin, przeznaczone wyłącznie do ładowania.

Do tego dochodzi również dźwięk Dolby Atmos i programowalny klawisz XCover Key.

Przeczytaj również