Mass Effect w formie planszówki zapowiedziany. Premiera wcale nie taka odległa

Kontynuacja serii Mass Effect to coś, na co wielu fanów czeka z zapartym tchem. Wierząc optymistycznym plotkom premiera gry nastąpi nie wcześniej niż za 3-4 lata. Wygląda jednak na to, że gracze będą mogli wrócić do ukochanego uniwersum i niezwykle charyzmatycznych postaci. Zapowiedziano bowiem kooperacyjną planszówkę w świecie Sheparda. 

Mass Effect w formie planszówki zapowiedziany. Premiera wcale nie taka odległa
Podaj dalej

Mass Effect w formie planszówki zapowiedziany

Fot. Modiphius Entertainment

Mass Effect to gra wypuszczona przez studio Bioware znane, chociażby z takich gorących tytułów jak seria Dragon Age. Gracze pokochali ją za niesamowite postaci i dobrą historię. Po udanej trylogii w 2017 roku wydano kolejną część w uniwersum Mass Effecta – Andromedę. W porównaniu do poprzedników nie przyjęła się najlepiej. Mimo to studio pracujące pod szyldem EA zapowiedziało pracę nad kolejną częścią. Obecnie jest ona w preprodukcji i ma stanowić połączenie wątków z trylogii z tymi z Andromedy. 

W praktyce na otrzymanie kontynuacji poczekamy jeszcze kilka dobrych rad. Optymistyczne predykcje mówią o 2027 lub 2028 roku. Twórcy nie zamierzają jednak pozwolić graczom zapomnieć o świecie Mass Effecta. Zapowiedziano bowiem kooperacyjna, opartą na znanej fanom fabule grę planszową. Będziemy mogli wcielić się tam nie tylko w głównego bohatera – Sheparda, ale również w wielu jego przyjaciół. Co więcej, każda z nich zostanie zaprezentowana pod postacią figurek. 

Posiadaczom planszówki przyjdzie zwiedzić wrak krążownika badawczego należącego do okrytego złą sławą Cerberusa. Poza elementami eksploracji, na graczy czeka również walka. Produkcja ma oferować system sztucznej inteligencji oparty na kartach.

Fanów Mass Effecta w grze planszowej od Modiphius Entertainment na pewno ucieszy to, że podjęte podczas rozgrywki wybory będą mieć wpływ na jej dalszy przebieg. Do dyspozycji graczy ma być również dostosowywanie oraz ulepszanie umiejętności, wyposażenia, a także mocy postaci. W trakcie kampanii pojawi się też możliwość odblokowywania unikalnych mocy. Nie da się ukryć, że czeka fanów ciekawa rozgrywka.

Co ciekawe, choć dokładna data debiutu nie jest znana, to  Mass Effect – Priority Hagalaz ma zostać wydane jeszcze w tym roku. Gra planszowa będzie przeznaczona standardowo dla od 1 do 4 graczy, a pojedyncza kampania będzie się składać z od 3 do 5 rozdziałów. Średnio ukończenie każdego rozdziału zajmie od 45 minut do nawet pełnej godziny.

 

Przeczytaj również