mObywatel z nowymi funkcjami już wkrótce. Twórcy pracują nad kolejnymi usprawnieniami

Na przestrzeni kilku miesięcy powinniśmy wypatrywać nowych funkcji do aplikacji mObywatel. Ministerstwo Cyfryzacji potwierdziło, a nawet udostępniło listę rzeczy, nad którymi obecnie pracują. Już teraz możemy wam zdradzić, że wkrótce będziemy mieli do czynienia z niemałym przełomem. W planach jest wprowadzenie nawet sztucznej inteligencji, która miałaby pomóc w wyszukiwaniu informacji i rozwiewaniu wątpliwości. Co dokładnie zostanie wprowadzone w najbliższym czasie? Zobaczcie sami.

mObywatel z nowymi funkcjami już wkrótce. Twórcy pracują nad kolejnymi usprawnieniami
Podaj dalej

mObywatel z nowymi funkcjami już wkrótce

mobywatel polacy tylko z aplikacją
gov.pl

mObywatel to znana w naszym kraju aplikacja mobilna stworzona przez polski rząd, która umożliwia obywatelom między innymi łatwy dostęp do usług administracyjnych. Choć jest z nami od 2017 roku, to prawdziwy szał zrobiła w trakcie trwania pandemii koronawirusa, ułatwiając wielu obywatelom załatwianie formalności. Aplikacja oferuje szereg funkcji, w tym możliwość sprawdzania statusu dokumentów, rejestracji na wizyty lekarskie, czy również okazania wirtualnego dowodu osobistego.

Głównym jej plusem zdecydowanie jest bogata funkcjonalność, ale nie tylko. mObywatel nawet kilka lat po premierze wciąż jest niezwykle żywy. Twórcy na bieżąco wprowadzają nowinki technologiczne wpływające na komfort użytkowania. Obecnie developerzy pracują nad kolejnymi zmianami, które ogłoszono i określono jako “realizowanie”. Już teraz możemy wam zdradzić, że wniosą do popularnej aplikacji powiewu świeżego powietrza.

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło prace nad: 

  • usługą ,,Twoje sprawy” – zbiór informacji o statusach złożonych przez posiadacza aplikacji wniosków, 
  • rozwojem ePłatności – w skrócie: usługa regulacji finansowych zobowiązań urzędowych,
  • chatbotem – sztuczną inteligencję odgrywającą rolę wirtualnego asystenta, który informuje o różnych usługach państwowych,
  • nowymi dokumentami – Legitymacja Radcy Prawnego oraz Aplikanta Radcowskiego, karty seniora, mieszkańca, Prawo Wykonywania Zawodu Lekarza i Lekarza Dentysty, Prawo wykonywania Zawodu Pielęgniarki oraz Położnej, 
  • ogólnymi funkcjami poprawiającymi przejrzystość interfejsu, czy zarządzanie powiadomieniami, czy też zmiana języka aplikacji oraz Moduł Dostępu do Rejestru Danych Kontaktowych. 

Poza wspomnianymi pracami przewidziano również miejsce na pomysły, które oczekują w kolejce na pełną realizację. Te najprawdopodobniej zostaną wdrożone dopiero za kilka następnych miesięcy, gdy obecne projekty i funkcje zostaną zaimplementowany i udostępnione Polakom.

Przeczytaj również