Google Maps wprowadzi nową przydatną funkcję. Rozwiąże ona problem wielu użytkowników

Ogromna liczba osób na całym świecie, wsiadając do samochodu, czy wybierając się na wycieczkę pieszo, korzysta z Google Maps, aby zorientować się w terenie. Bez wątpienia to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu, ciągle rozwijana i ulepszana o nowe funkcje. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie piesi otrzymają niezwykle przydatne rozwiązanie, które rozwiąże problem wielu użytkowników. 

Google Maps wprowadzi nową przydatną funkcję. Rozwiąże ona problem wielu użytkowników
Podaj dalej

Google Maps wprowadzi nową przydatną funkcję

Google Maps

Mapy Google umożliwiają użytkownikom wyznaczanie tras, sprawdzanie warunków drogowych, lokalizowanie różnych miejsc, a także samo przeglądanie map. Do tego wszystkiego mamy również nawigację GPS, wyszukiwanie punktów orientacyjnych, oceny lokalnych sklepów, restauracji i recenzje użytkowników. W skrócie: szeroki zakres usług. Mimo to najprawdopodobniej w najbliższym czasie zobaczymy nową funkcję w popularnej aplikacji Google Maps. Rozwiąże ona problem wielu użytkowników, z którym zapewne chociaż raz się mierzyliście. 

Szeroka funkcjonalność narzędzia wyprodukowanego przez Google nie powinno nikogo dziwić. Z biegiem lat aplikacja zdobyła sporą popularność, stając się pewnego rodzaju liderem na tle konkurencji. Choć istnieje kilka alternatyw Google Maps, to bez wątpienia one i tak pozostają najczęściej wybieraną opcją. Korzystają z niej nie tylko kierowcy, chcący dostać się z jednego miejsca na drugie, ale również piesi. Istnieje spora szansa na to, że najnowsza zmiana wpłynie pozytywnie właśnie na nich. 

Co, gdyby tak Google dodało nową informację w procesie nawigowania? Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie zostanie wprowadzona funkcja wskazująca lokalizację wejścia do budynku. Obecnie firma zajmuje się testowaniem tego rozwiązania, co nie umknęło uwadzę internautów. 

W praktyce uzyskalibyśmy ogromne ulepszenie aplikacji. Wskazując interesujący nas budynek, otrzymywalibyśmy informacje o tym, gdzie dokładnie znajduje się do niego wejście. Pozwoliłoby to wyeliminować niepotrzebną stratę czasu i zapobiec pewnej dezorientacji. Już teraz można łatwo zauważyć, że proces wdrażania takiego rozwiązania nie będzie należał do najszybszych. W pierwszej kolejności to największe budynki będą zaopatrzone w informacje o wejściach i dopiero później stopniowo będzie miało to miejsce z innymi obiektami. Nie podlega jednak wątpliwością, że znacząco ułatwiłoby to poruszanie się po nieznanym. 

Dokładna data wejścia aktualizacji w życie, pozostaje jak na razie nieznana

 

Przeczytaj również