Mark Zuckerberg ma spore problemy. Z czym boryka się właściciel Meta?

Prowadzenie mediów społecznościowych to duża odpowiedzialność. Szczególnie w dzisiejszym świecie takie osobistości, jak Mark Zuckerberg odpowiadają swoją reputacją za wszelkie skandale.

Mark Zuckerberg ma spore problemy. Z czym boryka się właściciel Meta?
Podaj dalej

W ostatnich miesiącach Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny Meta, znalazł się w centrum wielu kontrowersji. Pomimo prób odnowienia wizerunku poprzez intensywną strategię PR-ową, realne wyzwania, przed którymi stoi jego firma, rysują zupełnie inny obraz sytuacji.

Bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników

Mark Zuckerberg i jego firma Meta mierzą się z jednym z największych kryzysów w swojej historii. Krytyka dotyczy szerokiego zakresu zarzutów, od umożliwiania szkód na masową skalę, po ignorowanie problemów związanych z bezpieczeństwem najmłodszych użytkowników. Dokumenty sądowe ujawniają, że Zuckerberg osobiście interweniował, aby zablokować propozycję zakazu filtrów plastycznych na Instagramie, mimo rad ekspertów, że mogą one pogorszyć zaburzenia dysmorfii ciała i zaburzenia odżywiania.

800+ praca rodzina
fot. freepik

Meta zrobiła niewiele w jednej sprawie

Pod jego kierownictwem, Meta przymykała oko na dzieci korzystające z jej platform wbrew własnym zasadom i robiła niewiele, aby powstrzymać dorosłych od molestowania seksualnego dzieci. Algorytm rekomendacji Instagrama promował treści wykorzystujące seksualnie dzieci i łączył „ogromną sieć pedofilską”. Zuckerberg wielokrotnie zaprzeczał lub ignorował prośby swoich najwyższych podwładnych o większe inwestycje w bezpieczeństwo.

Zuckerberg przed Kongresem

Podczas zeznań Zuckerberga przed Kongresem, które według Axios miały poprawić jego wizerunek, największym echem odbiło się jego zacinanie się podczas przeprosin rodzinom dzieci, które stały się ofiarami wykorzystywania online na platformach, które kontroluje. Drugim momentem, który zwrócił uwagę, było wskazanie przez senatora Teda Cruza na planszę z ostrzeżeniem w aplikacji Instagram, wskazującym, że wyniki wyszukiwania mogą „zawierać obrazy wykorzystywania seksualnego dzieci”.

Meta w kryzysie?

Mimo intensywnych starań PR-owych, realne wyzwania i kontrowersje, z którymi mierzy się Mark Zuckerberg i Meta, malują obraz firmy w kryzysie. Działania te, choć mogą przynieść chwilową poprawę wizerunku, nie rozwiązują podstawowych problemów, przed którymi stoi firma i jej lider. W obliczu tych wyzwań, próby odwrócenia uwagi od realnych problemów wydają się być nie tylko niewystarczające, ale i nieodpowiedzialne.

źródło: reuters.com

Przeczytaj również