Fałszywy alarm bombowy - sprawca został zatrzymany

Próba zażartowania sobie z funkcjonariuszy policji nigdy nie kończy się dobrze. Pewien mężczyzna wykazał się niemałą głupotą, informując służby o lokalizacji rzekomo podłożonego ładunku wybuchowego. Jak możecie się domyślić wezwanie było fałszywe, a sam podejrzany został namierzony i zatrzymany przez mundurowych. Stanie przed sądem i w najgorszym wypadku może pójść do więzienia. 

Fałszywy alarm bombowy – sprawca został zatrzymany
Podaj dalej

Fałszywy alarm bombowy – przez głupotę ma teraz spore problemy

Źródło: Lubuska Policja

Zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego trafiło do jednego z wydziałów sądu rejonowego pod koniec 2023 roku. Mężczyzna zgłosił się z informacją, że rzekomo został podłożony ładunek wybuchowy. Funkcjonariusze policji od razu ruszyli do akcji. Podjęte działania miały na celu zweryfikowanie informacji i zabezpieczenie terenu. Niestety intensywne i dogłębne poszukiwania wykazały, że żadnego zagrożenia nie było, a zgłoszenie było fałszywe.

Poszukiwania bomby zajęły dużo czasu i wymagały równie licznych środków. Oczywiście nie udało się w takiej sytuacji uniknąć zakłócenia normalnego funkcjonowania sądu i otaczającej go społeczności. W końcu jest to poważne zagrożenie, którego nie można lekceważyć. 

Fałszywe zgłoszenia dotyczące podłożenia ładunku wybuchowego są niezwykle nieodpowiedzialne i poważnie zakłócają porządek publiczny. Dodatkowa każdy alarm bombowy nawet nieprawdziwy wymaga interwencji ze strony odpowiednich służby.

Kryminalni z Dąbrowy Górniczej zajęli się tą sprawą i ustalili tożsamość dzwoniącego. Osobą, która zgłosiła fałszywe zgłoszenie, był 40-letni mieszkaniec Bytomia. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przedstawiono stojące przed nim zarzuty. Już wkrótce 40-latek stanie przed sądem, który zadecyduje o jego losie. Bydgoszczaninowi grozi aktualnie 8 lat więzienia.

 

Przeczytaj również