Apple prześciga Samsunga w sprzedaży smartfonów. To historyczna chwila dla amerykańskiej firmy

Na rynku telefonów komórkowych doszło do przełomu. Apple po raz pierwszy w historii przegonił Samsunga w sprzedaży smartfonów, stając się globalnym liderem. Przełomowy moment, odnotowano w czwartym kwartale 2023 roku. 

Apple prześciga Samsunga w sprzedaży smartfonów. To historyczna chwila dla amerykańskiej firmy
Podaj dalej

Apple prześciga Samsunga w sprzedaży smartfonów

W 2023 roku tylko Apple z trzech najpopularniejszych producentów smartfonów zanotował wzrost sprzedaży, przekraczając 234 miliony urządzeń. Warto wspomnieć, że jednocześnie amerykańska firma po raz pierwszy w historii przeskoczyła w rankingu Samsunga, który uplasował się na drugim miejscu. 

Fot. Canalys

Od lat Apple realizuje swoją strategię, polegającą na wprowadzaniu nowych modeli smartfonów, aby sprzedaż wzrastała właśnie w 4 kwartale roku. Mimo to 2023 okazał się rekordowy dla marki. Gdy rynek smartfonów odnotował globalny spadek sprzedaży o 3,2 proc., u Apple sprzedaż wzrosłą. To jednak nie wszystko, ponieważ producent uplasował się po raz pierwszy na czele rankingu. Na pewno nie było to łatwe osiągnięcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę silną konkurencję i zwiększone wyzwania regulacyjne.

Przed nami ciekawa przyszłość 

Najbliższe lata mogą być niezwykle ciekawe dla rynku smartfonów. Powoli wkraczamy w erę sztucznej inteligencji, która już teraz montowana jest w większości urządzeń. Producenci nie tylko rozbudzą między sobą rywalizację, ale także zaczną dostarczać do konsumentów bardziej zaawansowane modele telefonów. 

 

Przeczytaj również