Nowy smartfon Energizer Hard Case P28K. Ma baterię wystarczającą na tydzień pracy

Firma Energizer wspólnie ze swoim partnerem, Avenir Telecom, zaprezentowali ciekawą nowość na MWC 2024. Ich nowy smartfon ma niezwykle wytrzymałą baterię o pojemności 28 000 mAh. Nowy telefon nazywa się Hard Case P28K i wygląda jak cegła. Przypomina baterię, do której przyczepiony jest trochę przez przypadek telefon. Ale za to jego czas czuwania wynosi aż 3 miesiące bez widoku ładowarki. 

Nowy smartfon Energizer Hard Case P28K. Ma baterię wystarczającą na tydzień pracy
Podaj dalej

Nowy Energizer przyćmiewa konkurencję

Na Twitterze pojawiło się wiele zdjęć nowego smartfona Energizer Hard Case P28K. Są nawet obrazki porównujące nowy telefon z innymi obecnymi na rynku, które wydają się być przy nim śmiesznie małe. Początkowo nie wiedzieliśmy zbyt wiele o nowym urządzeniu, ale w Internecie są już dostępne pełne specyfikacje. 

Energizer-Hard-Case-P28K-2
fot. Energizer

Energizer twierdzi, że ich nowy smartfon ma baterię wystarczającą na 122 godziny ciągłych rozmów (około 5 dni). Z kolei czas czuwania wynosi 2253 godziny, czyli nieco ponad 3 miesiące. Portal The Verge potwierdza w swoim teście, że na jednym ładowaniu smartfon wytrzymuje tydzień regularnego użytkowania. 

Dużo więcej niż tylko wytrzymała bateria

I choć z pewnością nie będzie to telefon dla każdego, na pewno znajdzie się rzesza klientów doceniająca ogromną baterię nowego smartfona. Ale kryje on znacznie więcej, niż tylko długi czas pracy. 

Energizer Hard Case posiada 6,78-calowy ekran LCD. Może wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD Plus (2460 x 1080 pikseli). Z tyłu znajduje się potrójny aparat składający się z obiektywów 64 MP, 20 MP i 2 MP. Nie wiadomo, czy dwie ostatnie opcje to ultraszerokokątne i tele. Możemy spodziewać się jednak, że dokładnie tak będzie. 

Energizer-Hard-Case-P28K-2
fot. Energizer

Telefon z twardą obudową ma stopień odporności IP69. Oznacza to, że jest całkowicie chroniony przed kurzem i może wytrzymać zanurzenie pod wodą przez dłuższy czas. I choć ma wiele pozytywów, potencjalni klienci muszą też zerknąć na listę potencjalnych wad. 

Nie wszystko jest idealne 

Przede wszystkim telefon nie obsługuje łączności 5G, a jedynie 4G LTE. Pod spodem znajdziemy chipset MediaTek MT6789, który jest bardziej ogólną nazwą dla Helio G99 SoC. Maksymalna pojemność pamięci i miejsca na dysku wynosi odpowiednio 8 GB i 256 GB. Mamy jednak możliwość zwiększenia pamięci za pomocą slotu karty SD do 1 TB. Smartfon Energizer otrzyma najnowszy system Android 14.

Dokładna data premiery nie została jeszcze podana. Oficjalnie telefon czeka na akceptację ze strony firmy Energizer. Według nieoficjalnych informacji telefon będzie dostępny w sprzedaży od października tego roku w cenie 249,99 euro. 

Przeczytaj również