Motorola Edge 50 jest dostępna w wersji drewnianej. Ma też inne bajery

Motorola ogłosiła serię Edge 50 – trzy nowe smartfony, które można kupić z obudową wykonaną z perłowego polimeru lub z… drewnianą tylną obudową. Dowiedzieliśmy się też, Edge 50 Ultra, 50 Pro i 50 będą korzystały z generatywnej sztucznej inteligencji.

Motorola Edge 50 jest dostępna w wersji drewnianej. Ma też inne bajery
Podaj dalej

Co na pokładzie?

Najnowszy flagowiec Motoroli – Edge 50 Ultra ma baterię 4500 mAh z ładowaniem TurboPower o mocy 125 W, co zapewnia wystarczającą moc na cały dzień pracy po zaledwie czterech minutach ładowania. Telefon pracuje na procesorze Snapdragon 8s Gen 3, posiada do 16 GB pamięci RAM i do 1 TB pamięci na dane. Urządzenie obsługuje także Dolby Atmos i Dolby Head Tracking.

Dostępna jest także funkcja Style Sync, dzięki której z łatwością możemy generować tapety i motywy urządzenia pasujące do naszego stylu. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie swojego stroju albo jakiegoś ciekawego wzoru, a motorola Edge 50 ultra wykorzysta generatywną sztuczną inteligencję do stworzenia czterech wyjątkowych obrazów.

fot.: Motorola

Nowością jest nakładka na Androida o nazwie Hello UX, która zastępuje stosowany dotychczas interfejs My UX. Oprogramowanie jest teraz bardziej konfigurowalne.

Najbardziej zaawansowany system aparatów jaki Motorola do tej pory stworzyła

Motorola twierdzi , że pod względem aparatu Edge 50 Ultra ma najbardziej imponujący system w historii. Aparat główny 50Mpx, wyposażony w matrycę 1/1,3” z dużymi pikselami o rozmiarze 2,4 μm, przetwarza o 20% więcej światła, aby zdjęcia były zawsze jasne i wyraźne. W połączeniu z wielokierunkowym PDAF otrzymujemy 32x więcej pikseli ostrości, co zapewnia szybsze i dokładniejsze działanie. Ponadto zaawansowana technologia laserowego autofokusa pozwala szybciej ustawiać ostrość, aby nie przegapić doskonałego ujęcia.

Motorola Edge 50: ceny w Polsce

Serię Edge 50 otwierają trzy modele, których ceny prezentują się tak:

  • Motorola Edge 50 Fusion (12/512 GB) – 1899 zł;
  • Motorola Edge 50 Pro (12/512 GB) – 2999 zł;
  • Motorola Edge 50 Ultra (16 GB/1 TB) – 4499 zł.

Przeczytaj również