Wiemy kiedy odbędzie się długo wyczekiwane Google I/O 2024

Wkrótce cały świat technologii zwróci swoją uwagę na Mountain View. Google ujawniło datę tegorocznej konferencji I/O . Wydarzenie zaplanowano na 14 maja.

Wiemy kiedy odbędzie się długo wyczekiwane Google I/O 2024
Podaj dalej

Google for Developers ujawniło datę długo wyczekiwanego wydarzenia w dość irytujący sposób. Prosiło ludzi o ukończenie żmudnej łamigłówki logicznej (coś na kształt łamigłówek związanych z serią BioShock). Gdy wystarczająca liczba osób ukończyła wszystkie 15 poziomów, Google ogłosiło, kiedy odbędzie się I/O (wejście/wyjście). Z resztą jak ta łamigłówka wyglądała, możecie zobaczyć poniżej. Dodatkowo jak się okazało, w tym roku ponownie będzie to wydarzenie jednodniowe.

Choć I/O to konferencja programistów, zainteresowanie konsumentów zawsze jest duże. Z panelu poświęconego Androidowi na pewno dowiemy się o wielu nowościach, które niebawem pojawią się w tym środowisku. Niewykluczone również, że omówione zostaną niektóre nadchodzące funkcje Pixela. Na sto procent dowiemy się też o kolejnych krokach Google w szybko zmieniającej się przestrzeni AI (miejmy tylko nadzieję, że nie Google nie poprzestanie na chatbotach ).

I/O – czyli co to właściwie jest?

Google I/O to coroczna konferencja amerykańskiego giganta, na której prezentowane są ważne dla świata technologicznego nowinki. Wydarzenie to jest organizowane zazwyczaj w maju. Nie inaczej będzie w tym roku, ponieważ jak wspomnieliśmy na początku, Google I/O 2024 zaplanowane jest na 14 maja. Spółka po raz kolejny pokaże tu nadchodzące nowości hardware’owe i software’owe.

Google I/O

Można zatem spodziewać się nowości produktowych, które niedługo później zadebiutują na sklepowych półkach. Z pewnością Google dużo uwagi poświęci też na nowe rozwiązania w oprogramowaniu. Można oczekiwać nowych funkcji oraz rozwiązań nastawionych na sztuczną inteligencję. Event standardowo zostanie podzielony na sesje, które dostępne będą online na żywo lub w późniejszym okresie na żądanie.

Przeczytaj również