W tych miastach Internet zostanie wyłączony od 23:00 do 6:00 rano. Samorządowcy mają ku temu 3 konkretne powody

Ograniczenie w dostępie do Internetu w godzinach nocnych brzmi jak słaby żart. Jednak wcale nie jest to żaden dowcip – pierwsze miasta w Europie niebawem mają w planach wyłączenie dostępu do Wi-Fi i hotspotów w nocy. Ich samorządowcy mają ku temu 3 konkretne powody.

W tych miastach Internet zostanie wyłączony od 23:00 do 6:00 rano. Samorządowcy mają ku temu 3 konkretne powody
Podaj dalej

Szokujący pomysł pierwszych 3 miast w Europie – wyłączą Internet na noc

Obecnie na całym świecie wiele miast oferuje darmowy dostęp do sieci, który jest możliwy dzięki tzw. hotspotom. Jest to fizyczna lokalizacja, w której można uzyskać dostęp do Internetu, zazwyczaj za pomocą Wi-Fi, lokalnej sieci bezprzewodowej (WLAN) i routera obsługiwanego przez usługodawcę internetowego. Większość osób określa te miejsca jako „hotspoty Wi-Fi” lub „połączenia Wi-Fi”. Mówiąc najprościej, hotspoty to fizyczne miejsca, w których użytkownicy mogą bezprzewodowo podłączyć do Internetu swoje urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety.

I choć wydaje się to szokujące, niebawem to ma się zmienić. Pierwsze miasta już planują wyłączenie tego typu usług – jednak póki co, tylko w nocy. Jak poinformował portal Focus.de, miasta Ravensburg i Wangen im Allgäu chcą wyłączać publiczne Wi-Fi na noc, a konkretnie od godziny 23:00 do 6:00. Ma to na celu oszczędzanie energii elektrycznej i umożliwienie lepszego snu osobom wrażliwym na elektryczność. Pomysłodawcy tego pomysłu liczą też na to, że w nocy na ulice wyjdzie mniej ludzi. Ale to rozwiązanie ma mieć również inne korzyści:

  • Wyłączanie sieci oszczędza energię elektryczną
  • Osoby wrażliwe na prąd mogłyby lepiej spać w nocy. Ludzie, którzy twierdzą, że są w stanie odbierać pola elektryczne lub magnetyczne, są nazywani elektrowrażliwymi. Nie ma jednak na to naukowych dowodów
  • Miasta mają nadzieję, że mniej ludzi będzie wychodzić na ulice w nocy i w ten sposób uniknie się hałasu

źródło: Focus.de

Przeczytaj również