Google ma poważny problem. Sztuczna inteligencja zamiast pomagać, zaczęła przeszkadzać

Google wprowadziło w ostatnim czasie algorytmy wyszukiwania oparte na sztucznej inteligencji. Jednak według doniesień, algorytmy te nie pracują pozostawiają wiele do życzenia.

Google ma poważny problem. Sztuczna inteligencja zamiast pomagać, zaczęła przeszkadzać
Podaj dalej

Niedawno firma Google zintegrowała ze swoją wyszukiwarką nowe, oparte na sztucznej inteligencji algorytmy „Search Generative Experience” (SGE). Celem jest uproszczenie wyszukiwania w Internecie. Jednak według „Bleepingcomputer” integracja nie przebiegła do końca tak, jak powinna. Jak się okazało, wyniki sugerowane prze SGE przekierowują internautów do złośliwych rozszerzeń Chrome, subskrypcji spamu w przeglądarce i oszustw związanych z pomocą techniczną.

Google pozostawia sprawę bez komentarza

Eksperci mówią nawet o „kampanii zatruwania SEO”, która omija zabezpieczenia Google. Zaplecze techniczne oszustów nie jest jeszcze znane. Jak dotąd Google nie odniosło się jeszcze do sprawy. Nie podano żadnych szczegółów na temat sposobu wyświetlania niechcianych treści. Firma podkreśliła jednak, że stale aktualizuje swój system antyspamowy i dlatego w przyszłości będzie nadal skupiać się na działaniach eliminujących złośliwe oprogramowanie i spam.

Przeczytaj również