Nowe oszustwo na "wizytówkę w Google

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, w powiecie oświęcimskim prowadzą czynności w sprawie usiłowania oszustwa na „wizytówkę Google”. Przedsiębiorca, do którego zadzwoniła oszustka, szybko zorientował się, że to przestępstwo, więc nie stracił kilkuset złotych.

Nowe oszustwo na „wizytówkę w Google
Podaj dalej

Do zdarzenia doszło we wtorek (5.03.br.). Na firmowy telefon komórkowy 33- letniego przedsiębiorcy z gminy Zator, zadzwoniła kobieta podająca się za przedstawicielkę firmy Google. Kobieta oświadczyła, że mężczyzna musi odnowić firmową wizytówkę w Internecie. Koszt operacji ma wynosić 512 zł, które trzeba wpłacić przelewem, na podane przez nią konto. Mężczyzna zorientował się, że tego rodzaju usługa w Google nie wymaga opłaty, wiec zgłosił oszustwo na Policję.

Wizytówka Google – co to jest?

Popularne wizytówki Google, to dodatkowy panel boczny, pokazujący się w wyszukiwarce podczas wyszukiwania informacji o firmach bądź instytucjach. Znajdują się na nim dane dotyczące godzin otwarcia oraz dane teleadresowe. Z narzędzia, jakim jest wizytówka Google, mogą bezpłatnie skorzystać właściciele firm. W przypadku otrzymania telefonu lub maila od oszustów próbujących wyłudzić opłatę za wizytówkę Google, należy się niezwłocznie rozłączyć, a fakt ten zgłosić w formularzu naruszenia zasad Google lub o próbie oszustwa poinformować funkcjonariuszy Policji.

Policja apeluje – ograniczone zaufanie to podstawa

Pamiętajmy, aby nie stać się ofiarą przestępstwa internetowego należy być czujnym, kierować się rozsądkiem oraz zasadą ograniczonego zaufania. Wiedza o sposobach, którymi posługują się oszuści, pomoże uniknąć straty pieniędzy.

Przeczytaj również