Jest pierwszy zwiastun Star Wars: The Acolyte. Fani uniwersum będą zachwyceni

Na Disney+ zmierza kolejny serial z uniwersum „Star Wars” – „The Acolyte”. Platforma ujawniła wcześniej jego datę premiery, a także zaprezentowała pierwszy plakat. Teraz z kolei doczekaliśmy się pierwszego oficjalnego trailera. Po jego obejrzeniu nikt nie powinien mieć żadnych wątpliwości – to będą zupełnie inne Gwiezdne Wojny.

Jest pierwszy zwiastun Star Wars: The Acolyte. Fani uniwersum będą zachwyceni
Podaj dalej

Pierwszy odcinek „The Acolyte” zadebiutuje na Disney+ 4 czerwca. Jak informuje magazyn „Forbes”, ma to być jedna z najdroższych produkcji z całego świata „Gwiezdnych wojen”. Sam budżet pre-produkcyjny wyniósł blisko 50 milionów dolarów. Akcja serialu umiejscowiona jest 100 lat przed wydarzeniami z Mrocznego Widma. W czasie Wysokiej Republiki. Na zwiastunie widzimy znajome widoki przedstawiające młodych Jedi podczas nauki. Ale ich spokojny los przerwany zostanie przez ciemną stronę mocy.

Gwiezdne Wojny na nowo

W The Acolyte główną protagonistką ma być padawanka (Amandla Stenberg „Ponad wszystko”), która połączy siły ze swoim Mistrzem Jedi (Lee Jung-jae „Squid Game”), by wspólnie zbadać tajemnicze zbrodnie. Jak powiedziała showrunnerka produkcji Leslye Headland „historia, którą zobaczymy, nie będzie przedstawiała potężnych armii i bitew kosmicznych”.

„Myślę, że to, co czyni ten serial innym i interesującym, to fakt, że jest ukazany z perspektywy złoczyńców z Gwiezdnych Wojen ” – wyjaśnia Headland. „To ludzie, którzy używają Mocy na swój własny sposób, zagłębiając się w jej ciemniejsze strony i robią to bez sankcji ze strony większej instytucji, którą w tym przypadku są Jedi”. – powiedziała Headland w podcaście EW.

Według nieoficjalnych informacji, od insidera Daniela Richtmana, Stenberg wystąpi w serialu w podwójnej roli. Aktorka podobno ma zagrać siostry bliźniaczki, z których jedna jest padawanką Jedi, a druga walczy po stronie Sithów. Nie są to jednak oficjalne informacje.

 

Przeczytaj również