Studio EA pracuje nad nową grą strategiczną Star Wars. Kiedy premiera?

Gra strategiczna studia EA osadzona w świecie Star Wars jest w fazie rozwoju. Studio z Kanady potwierdziło, że ubiegłotygodniowe problemy nie wpłyną na dalsze losy gry, co ucieszyło liczna grono fanów. 

Studio EA pracuje nad nową grą strategiczną Star Wars. Kiedy premiera?
Podaj dalej

Kolejna gra ze świata Star Wars

Gra Star Wars od Bit Reactor I EA jest wciąż w fazie rozwoju. W zeszłym tygodniu fani otrzymali złą wiadomość o anulowaniu strzelanki z tego samego uniwersum od studia Respawn odpowiedzialnego m. in. za grę Apex Legends.

star-wars-ea-gra
fot. EA

Ostatnia runda zwolnień w EA dotknie aż pięć procent personelu, czyli około 670 pracowników. Wydawca oświadczył, że planuje bardzo duże zmiany. Decyzja ta nie będzie miała jednak bezpośredniego wpływu na żaden zespół w firmie. 

Deweloper Bit Reactor udostępnił na portalu X wpis, w którym potwierdza, że gra strategiczna Star Wars będzie rozwijana bez utrudnień. 

Bit Reactor: – Ubiegły tydzień był trudny dla branży. Zwłaszcza ze względu na nasze silne relacje z innymi zespołami w Respawn. Ale dla tych, którzy pytają, nadal ciężko pracujemy, a wiadomości z zeszłego tygodnia nie miały wpływu na naszą grę.

Czego możemy się spodziewać?

W kolejnym poście studio poinformowało, że otrzymamy zapowiedź gry tak szybko, jak tylko będzie ona gotowa. 

Studio Bit Reactor z siedzibą w Maryland jest złożone głownie z pracowników XCOM i dewelopera Firaxis Games. Będą oni pracować nad wydaniem gry ze świata Gwiezdnych Wojen razem z EA i Respawn. 

Według niektórych plotek, strzelanka studia Respawn miała być grą Mandalorian. Według raportów gra znajdowała się we wczesnym etapie rozwoju a jej akcja miała rozgrywać się w czasach Imperium Galaktycznego.

Przeczytaj również