Disney+ idzie śladami konkurencji. Koniec z udostępnianiem haseł innym - poznaliśmy datę

Stało się to, czego wszyscy miłośnicy VOD obawiali się od dłuższego czasu – dyrektor generalny Disney+, Bob Iger, powiedział w wywiadzie dla CNBC , że tego lata ich platforma pójdzie w ślady Netflixa i rozpocznie walkę ze współdzieleniem kont na Disney+.

Disney+ idzie śladami konkurencji. Koniec z udostępnianiem haseł innym – poznaliśmy datę
Podaj dalej

Platformy streamingowe najpierw przyzwyczaiły użytkowników do „cen na każdą kieszeń”, aby każdy mógł pozwolić sobie na wybór optymalnego planu abonamentowego oraz miał swobodny dostęp do bibliotek filmów i seriali. Nic więc dziwnego, że miliony ludzi na całym świecie dzieliły się hasłami do kont na platformach takich jak Netflix, HBO czy Showtime. Oczywiście dzielili się oni nie tylko hasłami, ale również opłatami.

Teraz jednak to wszystko się zmieniło – zakończył się etap odbijania widzów tradycyjnej telewizji i kinom, a zaczęła się faza odzyskiwania zainwestowanych pieniędzy.

Fot. Disney

Pierwszy walkę z nielegalnym dzieleniem kont i haseł zaczął Netflix, który od dłuższego czasu dążył do tego, aby każde gospodarstwo domowe płaciło mu osobny abonament. Teraz śladami amerykańskiego giganta streamingowego dołączy Disney+.

Szeroko zakrojone działania w tym kierunku mają się rozpocząć już w czerwcu 2024, natomiast we wrześniu 2024 zostaną wdrożone na znacznie szerszą skalę. Wtedy też zakaz współdzielenia kont obejmie wszystkie państwa, w których można korzystać z Disney Plus. Na razie nie jest jasne, w której grupie znajduje się Polska, ale Disney prawdopodobnie poda szczegółowe informacje tuż przed wprowadzeniem zmian.

Przeczytaj również