Czwarty sezon serialu „Snowpiercer” ujrzy światło dzienne. Czy będzie także premiera w serwisie Netflix ?

Czwarty sezon apokaliptycznego serialu „Snowpiercer” ujrzy teraz światło dzienne. Jak donosi amerykański portal medialny variety.com, amerykański kanał telewizyjny AMC nabył wyłączne prawa do dystrybucji i streamingu serialu w USA. Czy zobaczymy go także na platformie Netflix?

Czwarty sezon serialu „Snowpiercer” ujrzy światło dzienne. Czy będzie także premiera w serwisie Netflix ?
Podaj dalej

Apokaliptyczny serial „Snowpiercer” wreszcie trafi na ekrany

Przez długi czas nie było pewne, czy czwarty sezon serialu „Snowpiercer” w ogóle zostanie wyemitowany. To dlatego, że TNT w ramach cięcia kosztów odrzuciło jego emisję. Tymczasem zdjęcia do serialu zakończyły się już w styczniu 2023 roku. Dlatego firma produkcyjna Tomorrow Studios ruszyła na poszukiwania innych partnerów telewizyjnych.

Dziś wiemy, że czwarty sezon apokaliptycznego serialu „Snowpiercer” dostępnego na platformie Netflix ujrzy teraz światło dzienne. Według amerykańskiego portalu medialnego Variety, amerykański nadawca telewizyjny AMC nabył wyłączne prawa do dystrybucji i transmisji serialu w USA.

„Jesteśmy podekscytowani, że pociąg w końcu znalazł dom i jesteśmy niesamowicie wdzięczni wszystkim w AMC i Tomorrow Studios za umożliwienie fanom „Snowpiercera” cieszenia się czwartym sezonem” – powiedział showrunner Paul Zbyszewski.

trzy sezony Snowpiercer" można oglądać na Netflix
Trzy sezony serialu „Snowpiercer” można oglądać na platformie Netflix

„Snowpiercer” powraca – ale czy także na platformę Netflix?

Czwarty sezon „Snowpiercera” będzie jednocześnie ostatnim z serii, który nada AMC. Pierwsze trzy sezony „Snowpiercera” trafią do AMC jeszcze w tym roku. Premierę czwartego sezonu zaplanowano zarówno w AMC, jak i AMC+ na początek 2025 roku. Co jednak z fanami w innych krajach poza USA?

Obecnie serial „Snowpiercer” jest dostępny poprzez subskrypcję Netflix, ale usługa przesyłania strumieniowego AMC+ nie jest dostępna w Polsce. Nie jest jeszcze jasne, jak zamieszanie wokół praw do „Snowpiercera” wpłynie na emisję czwartego sezonu serialu poza Stanami Zjednoczonymi. Jest jednak mało prawdopodobne, że serial zniknie z serwisu Netflix.

Dla przypomnienia seria Snowpiercer oparta jest na filmie o tym samym tytule z 2013 roku. Występują w niej: Chris Evans, Ed Harris, John Hurt, Tilda Swinton, Jamie Bell i Octavia Spencer. Oparto go na powieści graficznej Jacques’a Loba i Jean-Marca Rochette’a. Pierwszy sezon ukazał się w 2022 roku. W głównych rolach występują Jennifer Connelly i Sean Bean.

Jennifer Connelly gra główną rolę w serialu „Snowpiercer” fot. Netflix
Jennifer Connelly gra główną rolę w serialu „Snowpiercer” fot. Netflix

Kogo zobaczymy w obsadzie kolejnego, ostatniego sezonu?

Nie jest jasne, czy Sean Bean powróci po wydarzeniach z trzeciego sezonu. Byłoby oczywiście szkoda gdyby tak się nie stało. Serial prawdopodobnie przedstawi nowych bohaterów Clarka Gregga i Michaela Aronowa. Nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby uwikłano w to wszystko także Wilforda.

Nie jest tajemnicą, że Wilford toczył coś w rodzaju walki o władzę przez cały trzeci sezon, próbując przejąć kontrolę nad Snowpiercerem od Laytona. Cokolwiek się stanie, nowy showrunner Snowpiercera, Paul Zbyszewski, obiecał widzom, że czwarty sezon wprowadzi „nowe światy” i stworzy „nowe tajemnice”, które staną się dla nas nową filmową obsesją.

Ostatnie sceny trzeciego sezonu Snowpiercer mogą oznaczać, że na świecie istnieje kolejna nieznana wcześniej grupa ocalałych. Nie wiadomo, co to może oznaczać dla czwartego sezonu Snowpiercera. To jeden z wielu powodów, dla których zarówno widzom, jak i producentom serialu tak bardzo zależało na tym, aby serial znalazł nowy dom. Wszyscy chcemy znać resztę tej emocjonującej historii. Na razie można jedynie nadrobić filmowe zaległości sięgając po pierwsze sezony serialu.

Przeczytaj również