Chłopcy z ferajny z Robertem de Niro wjechali na Netflix. Czy to najlepszy film gangsterski?

Na Netflix zagościł film, który choć ma już swoje lata, to jednak jest tytułem, którego nie można przegapić. Chłopcy z ferajny uchodzą do dnia dzisiejszego za jeden z najlepszych filmów gangsterskich, jaki kiedykolwiek się pojawił. Nic więc dziwnego, że będzie to doskonała okazja do odświeżenia pamięci i sięgnięcia jeszcze raz po ten tytuł dla kinomaniaków. To również okazja dla tych osób, które jeszcze nie miały styczności z tym dziełem – bo tak można je śmiało nazwać.

Chłopcy z ferajny z Robertem de Niro wjechali na Netflix. Czy to najlepszy film gangsterski?
Podaj dalej

Netflix z klasykiem – Chłopcy z ferajny

Od debiutu tego filmu minęło już 34 lata, a mimo to na stałe wpisał się on w serca wielu osób. To za sprawą reżysera Martina Scorsese, jak i aktorów takich jak m.in. Roberta de Niro, Joe’ego Pesci, Raya Liottę, Paula Sorvino czy Franka Sivero. Tytuł ten otrzymał wiele cennych nagród i wyróżnień, a wspomniany Pesci zwieńczył rolę Oscarem dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Smaczku dodaje fakt, że Chłopcy z ferajny powstali na bazie zeznań jednego z prawdziwych gangsterów, który opowiedział swoje ”życiowe dokonania”. Chłopak uczył się fachu od najmłodszych lat, powoli wdrażając się w przestępczy świat. Film odbił się bardzo szerokim echem, a i też w znacznym stopniu przyczynił się do dalszych karier samych aktorów.

Co ogląda się na Netflix w lutym?

W ostatnim czasie dość mocno pochłania widzów serial ”Jeden dzień”. I trudno się tak naprawdę temu mocniej dziwić, bowiem gdy dobrnie się do końca serialu, ma on niezwykle mocny przekaz. Choć początkowo może wydawać się on nieco młodzieżowy, to jednak tak nie jest. Pokazuje on życie bohaterów, jak zmienia się ono na przestrzeni lat.

Losy Emmy i Dextera po zakończeniu nauki idą w dwie różne strony, ale mimo to są one wciąż ze sobą powiązane. Finał tej historii dla wielu osób może okazać się zaskakujący. Pozwala on jednak na pewne przemyślenia oraz refleksje, które trafiają i krążą w naszej głowie.

Przeczytaj również