Kryzys chipowy paraliżuje kolejne marki. Jaguar wstrzymuje produkcję, a Peugeot wymyślił jak to obejść

Kryzys komponentów, spowodowany przez epidemię COVID-19 daje się we znaki. Brak półprzewodników niepokoi producentów samochodów na całym świecie. Peugeot oraz  Jaguar Land Rover, to kolejni producenci na liście, których dopadł. Pierwszy z nich wymyślił jak ominąć problem, drugi podjął decyzję o czasowym  wstrzymaniu produkcji  samochodów.

Kryzys chipowy paraliżuje kolejne marki. Jaguar wstrzymuje produkcję, a Peugeot wymyślił  jak to obejść
Podaj dalej

Dogecoin osiągnął szczyt? Jak wygląda sytuacja nowej waluty?

Jaguar Land Rover wstrzymuje produkcję samochodów

Jak powiedziała rzeczniczka, Jaguar Land Rover, podobnie jak inni producenci samochodów, doświadcza przerw w łańcuchu dostaw komponentów z powodu Covid-19.

W związku z tym, produkcja w brytyjskich fabrykach w Halewood i Castle Bromwich zostaje zawieszona od 26 kwietnia. Według „Guardiana” może to potrwać co najmniej tydzień. W pozostałych zakładach produkcyjnych na Słowacji, w Brazylii i Chinach , ale także w Solihull w Anglii powinna być kontynuowana

Ściśle współpracujemy z poszkodowanymi dostawcami, aby rozwiązać problemy i jak najbardziej zminimalizować wpływ na zamówienia klientów” – powiedziała firma.

Jaguar-F-Type

Peugeot instaluje analogowy prędkościomierz w modelu 308

Rzecznik firmy macierzystej Peugeota Stellantis potwierdził, że  brak elementów elektronicznych w Peugeocie 308, skłonił producenta do powrotu do analogowych prędkościomierzy ze wskazówkami.

Dokładnie dwa latam temu, prędkościomierze w modelu zamieniono na wersję cyfrową. Ponadto, według informacji agencji informacyjnej AFP, w tym tygodniu w fabryce Stellantis w Rennes (Francja) nastąpi ograniczenie produkcji.

Peugeot

Przeczytaj również