Pieniądze: Dogecoin osiągnął szczyt? Jak wygląda sytuacja nowej waluty?

22 Kwiecień 2021 | Jakub Barabasz | Internet
Dogecoin kryptowaluta Bitcoin pieniądze internet social media
Źródło: cnn.com

Cena kryptowaluty Dogecoin spada po tym, jak osiągnęła rekordowy poziom. Czy to oznacza koniec nowo powstałej waluty? Jak się okazuje niekoniecznie.

Szybki wzrost i nieznaczny spadek

Oparta na internetowym memie kryptowaluta Dogecoin spadła po osiągnięciu rekordowego poziomu. Dogecoin ostatecznie spadł o 15,4%. W swoim szczytowym momencie jego kapitalizacja rynkowa wzrosła do ponad 50 miliardów dolarów. Po ostatnim spadku jej kapitalizacja rynkowa spadła o około 45 miliardów dolarów.

Fani Dogecoin użyli hashtagów #DogeDay i #DogeDay420, aby zamieścić memy, wiadomości i filmy na Twitterze, Reddicie i TikTok. Tym samym nawiązywali również do nieformalnego święta 20 kwietnia, obchodzonego w celu uczczenia marihuany. Wzrost cen o 8000% w tym roku sprawił, że Dogecoin, który został uruchomiony jako satyryczna krytyka szału kryptowalutowego z 2013 roku, wyprzedził bardziej powszechnie używane kryptowaluty, takie jak Litecoin i Tether. Przez chwilę była to nawet szósta co do wielkości kryptowaluta.

Dogecoin kryptowaluta Bitcoin pieniądze internet

Dogecoin trafił w dobry okres

Wzrost Dogecoina nastąpił w czasie gwałtownego handlu online akcjami i kryptowalutami przez inwestorów detalicznych. Moneta nie odnotowała jednak dużego wzrostu wykorzystania do płatności lub w handlu. Boom w wykorzystaniu aplikacji do handlu online, takich jak Robinhood, napędzał również napędzany przez media społecznościowe i akcję GameStop w tym roku, który postawił inwestorów detalicznych przeciwko funduszom hedgingowym.

Media społecznościowe to klucz

Podobnie jak inne kryptowaluty, cena Dogecoin jest pod silnym wpływem użytkowników mediów społecznościowych, w tym szefa Tesli Elona Muska, którego tweety na temat kryptowaluty w lutym spowodowały gwałtowny wzrost jej ceny o ponad 60%. Dogecoin ma obecnie 16,7% prawdopodobieństwa, że będzie wart więcej niż 1 dolar pod koniec 2021 roku. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści. Jednak jak mogliśmy przekonać się już wielokrotnie kryptowaluty i internauci są całkowicie nieprzewidywalni.

Dogecoin kryptowaluta Bitcoin pieniądze internet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Elon Musk z własną kryptowalutą? Na rynku pojawiła się właśnie Elongate
  2. Pieniądze najbogatszej ósemki świata wynoszą zawrotną kwotę
  3. Bitcoin osiągnął swój rekordowy poziom! Ile obecnie kosztuje?
  4. Projekt planszówki inspirowanej grą z Capcom zebrał 1,5 mln USD w dzień
  5. Znałeś te fakty? Wielka Brytania pod lupą ciekawości
  6. Chiny jakich nie znasz. Te 5 ciekawostek Cię zaskoczy! cz.3
Czytaj dalej