Kierowcy wydali tysiące złotych na iPhone’a 15 i mają poważny problem. W BMW najlepiej go nie ładować

Nie jest tajemnicą, że z oferty Apple korzystają chętnie nie tylko kierowcy. Najnowsze urządzenia tj. iPhone’a 15 Pro i Pro Max to świetny gadżet i chętnie kupowany pomimo swojej ceny. Takie, ładowane bezprzewodowo w nowiutkim BMW mogą jednak nie być powodem do dumy. Przed tym właśnie przestrzegamy.

Kierowcy wydali tysiące złotych na  iPhone’a 15 i mają poważny problem. W BMW najlepiej go nie ładować
Podaj dalej

Kierowcy BMW  zgłaszają poważne usterki iPhone’a 15 po ładowaniu w samochodzie

Nowe modele iPhone’a 15 to świeżutkie urządzenia, bo dostępne na rynku od września 2023 roku. Mamy październik a kierowcy, którzy je kupili już skarżą się i donoszą, że są wadliwe. Pojawiło się aż 5 zarzutów, z czego jeden dotyczy wbudowanych chipów. Szczególnie iPhone 15 Pro i Pro Max – przegrzewały się zbyt szybko. Są jednak także doniesienia, że ​​bezprzewodowa stacja ładowania w BMW powoduje poważną usterkę urządzenia.

O takiej informuje portal www.macrumors.com. Kierowcy samochodów BMW skarżyli się , że chip NFC w ich iPhonie 15 przestał działać po naładowaniu urządzenia za pomocą bezprzewodowej stacji ładowania w samochodzie. Jeden z nich napisał na forum portalu, że po umieszczeniu swojego iPhone’a 15 Pro na bezprzewodowym padzie nowiutkiego BMW X5, w ciągu kilku minut uległ on całkowitemu zepsuciu.

Podczas próby przywrócenia danych pojawia się biały ekran i nie mogę nawet zresetować telefonu, aby się nie zawiesił.

Co ważne, chip NFC występuje nie tylko w smartfonach, ale także w pieniądzach i kartach kredytowych i wiąże się z pewnymi zagrożeniami bezpieczeństwa podczas dokonywania płatności zbliżeniowych.

kierowcy usterka iphone'a
iPhone 15 Pro

Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie pomaga

Chip NFC niestety nie działa już po ponownym uruchomieniu urządzenia Apple, a wiadomo, że obsługuje funkcje tj. Apple Pay i cyfrowe kluczyki do samochodu w iPhonie. Według raportu poszkodowani kierowcy otrzymali w aplikacji portfela komunikat o błędzie „Nie można skonfigurować Apple Pay”. Problem jest poważny.

Jeden z członków forum donosi: „Nie mam już dostępu do niczego w swoim portfelu: Apple Cash, Apple Card, cyfrowego kluczyka samochodowego, kart kredytowych”. Jak sprawdzono, przywracanie ustawień fabrycznych nie pomaga. Jak w takiej sytuacji poradzić sobie z tym problemem? Czytaj także: Prawo do jazdy po zmroku? Bez takiego szkolenia uprawnienia nie będzie

Przyczyna takiego zachowania się nowego urządzenia od Apple nie jest znana. Tak jak dokładna liczba kierowców, których ten problem dotyczy. Wiadomo, że wadliwe urządzenia, które podobno amerykański producent Apple wymienił na nowe, również wydają się nadal mieć ten sam problem. Problemy występują obecnie w modelach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Jednak nie wykluczone, że takie pojawić się mogą również innych z tej serii. Co mówi na ten temat producent samochodów BMW? W tej sprawie do firmy trafiło zapytanie dziennikarzy Merkur.de. Niestety pozostało bez odpowiedzi.

Apple również nie znalazł rozwiązania tej usterki urządzenia, które jakby nie było, do najtańszych nie należy. W obecnej sytuacji kierowcom nie pozostaje nic innego jak ładować iPhone’a za pomocą kabla. Według iphonetricks.org kierowcy mogą również dezaktywować bezprzewodową ładowarkę BMW i nadal używać cyfrowego kluczyka w swoim iPhonie, na przykład do otwierania, uruchamiania lub zatrzymywania samochodu. Oczywiście chip NFC iPhone’a musi być nadal sprawny. Czytaj także:Ponad 700 zł na kontach Polaków do 14 października. Taki dodatek wpłynie automatycznie, bez żadnego wniosku

Przeczytaj również