Nowe karty microSD Samsunga zmieniają reguły gry

W najnowszej ofercie Samsunga znajdziemy kartę microSD, która obiecuje zrewolucjonizować prędkość transferu danych w urządzeniach mobilnych i nie tylko.

Nowe karty microSD Samsunga zmieniają reguły gry
Podaj dalej

Firma zapowiedziała wprowadzenie karty SD Express microSD o pojemności 256 GB, która ma oferować prędkość odczytu danych na poziomie do 800 MB/s. Jest to wynik znacząco przewyższający możliwości kart microSD dostępnych obecnie na rynku, co stawia nowy produkt Samsunga w awangardzie technologii przechowywania danych.

Samsung wprowadza kartę SD Express

Zapowiedziana karta SD Express microSD o pojemności 256 GB ma wyznaczyć nowe standardy prędkości odczytu sekwencyjnego, sięgające teoretycznie 800 MB/s. To ponad 2,5 raza szybciej niż w kartach microSD UHS-II oraz 1,4 raza szybciej niż w dyskach SSD SATA. Samsung zapowiada, że jego nowa karta będzie zauważalnie szybsza niż najtańsze dostępne obecnie dyski SSD.

Prędkość, która wyznacza nowe standardy

Dzięki tej innowacji Samsung stawia na znaczącą poprawę wydajności, co będzie miało bezpośredni wpływ na użytkowanie urządzeń mobilnych, szczególnie tych wykorzystujących technologie AI, które wymagają szybkiego przetwarzania dużych ilości danych.

Technologia zarządzania ciepłem dla niezawodnej wydajności

Aby zapewnić stabilność i niezawodność pracy karty w małym formacie, Samsung wprowadził technologię Dynamic Thermal Guard (DTG). Jest to rozwiązanie utrzymujące optymalną temperaturę karty SD Express microSD nawet podczas długotrwałego użytkowania.

Sztuczna inteligencja

Wprowadzenie nowych kart microSD jest odpowiedzią Samsunga na rosnące zapotrzebowanie na wydajne rozwiązania mobilne i obliczeniowe na urządzeniach AI. Jak wskazuje wiceprezes Samsunga, Hangu Sohn, firma stara się dostarczać skuteczne rozwiązania, które sprostają tym wyzwaniom.

Fot. Samsung

Co to oznacza dla użytkowników?

Nowa karta SD Express będzie wstecznie kompatybilna, jednak pełne wykorzystanie jej potencjału będzie możliwe dopiero z nowym sprzętem obsługującym tę technologię. To oznacza, że na pełne korzyści z karty przyjdzie nam jeszcze poczekać.

 1TB microSD Samsunga

Oprócz karty SD Express, Samsung ujawnił również nową kartę microSD o pojemności 1 TB z prędkościami UHS-1. Ta innowacja umożliwia pakowanie ośmiu warstw 8. generacji V-NAND Samsunga w formacie microSD, oferując pojemność, która dotychczas była możliwa tylko w dyskach SSD. Karta ta zapewnia także ochronę przed wodą, ekstremalnymi temperaturami, upadkami, promieniowaniem rentgenowskim i magnesami.

Nowe karty SSD Samsunga, zarówno 256GB SD Express microSD jak i 1TB UHS-1 microSD, mają zostać wprowadzone na rynek „później w tym roku” i w trzecim kwartale 2024 roku. Cena obu produktów nie została jeszcze ogłoszona, ale biorąc pod uwagę ich specyfikacje, można się spodziewać, że będą stanowić atrakcyjną propozycję dla wymagających użytkowników pragnących maksymalnej wydajności i pojemności.

Przeczytaj również