Hideous Divinity z najnowszym albumem "Unextinct"

W świecie death metalu, gdzie innowacja splata się z tradycją, włoski zespół Hideous Divinity wyznacza nowe ścieżki. Ich najnowszy album, „Unextinct”, pojawi się 22 marca nakładem niemieckiej Century Media Records, to zuchwałe świadectwo ich artystycznej ewolucji.

Hideous Divinity z najnowszym albumem „Unextinct”
Podaj dalej

Okładkę albumu zaprojektował ceniony na scenie amerykański artysta Adam Burke, co już na wstępie nadaje wydawnictwu wyjątkowy charakter.

Początek nowej ery dla Hideous Divinity

Hideous Divinity, zrodzeni w sercu Rzymu, zawsze charakteryzowali się bezkompromisowym podejściem do death metalu. Ich piąty longplay, pierwszy od pięciu lat, to nie tylko kolejny rozdział w historii zespołu, ale i symboliczny początek nowej ery, podkreślony przyjściem nowego perkusisty, Edoardo Di Santo, który dołączył do składu w 2023 roku.

Tracklista „Unextinct”

Album „Unextinct” składa się z dziesięciu utworów, które są świadectwem muzycznej i tekstowej głębi zespołu. Utwory takie jak „Dust Settles On Humanity” i „The Numinous One” pokazują ich zdolność do łączenia surowej energii z przemyślanymi, filozoficznymi tekstami. „Against The Sovereignty Of Mankind” i „Atto Quarto, The Horror Paradox” to przykłady mrocznej poetyki, która jest znakiem rozpoznawczym Hideous Divinity.

Zaskoczenie dla słuchaczy?

Zespół, znany z intensywnego i technicznego podejścia do gatunku, na „Unextinct” eksploruje nowe terytoria. Utwory takie jak „Quasi-Sentient” czy „More Than Many, Never One” pokazują, że Hideous Divinity nie boją się eksperymentować, zachowując przy tym swoją tożsamość. Z kolei „Der Verlorene Sohn” i „Leben Ohne Feuer” to kompozycje, które mogą zaskoczyć swoją unikalnością nawet najbardziej doświadczonych słuchaczy death metalu.

„Unextinct” na winylowej płycie

Warto zwrócić uwagę na edycję winylową albumu, która dla wielu kolekcjonerów i fanów zespołu będzie prawdziwym rarytasem. Wydanie CD oraz dostępność albumu w formie elektronicznej sprawia, że „Unextinct” jest dostępny dla szerokiego grona odbiorców.

Unextinct na płycie winylowej

„Unextinct” Hideous Divinity to album, który nie tylko potwierdza ich wysoką pozycję w świecie death metalu, ale też wskazuje na ich gotowość do przekraczania granic i eksplorowania nowych muzycznych przestrzeni. Jest to dzieło, które z pewnością zadowoli zarówno długoletnich fanów zespołu, jak i nowych słuchaczy, poszukujących świeżych brzmień w ciężkiej muzyce.

Przeczytaj również