iPhone 16 - do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia nowego smartfona. Apple znowu to zrobił!

Do sieci wyciekły projekty nowego iPhone 16, którego premiera jest zaplanowana jeszcze w tym roku. Pierwsze projekty nawiązują do telefonów z przeszłości, ale nie jest to nic, czego nie moglibyśmy się spodziewać po Apple. Jakie nowości czekają zatem na przyszłych użytkowników najnowszego narzędzia?

iPhone 16 – do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia nowego smartfona. Apple znowu to zrobił!
Podaj dalej

Nowy iPhone 16 – będzie mała rewolucja

apple-iphone-16
fot. Twitter

Do sieci wyciekły pierwsze projekty nowego iPhone 16, a fani bardzo szybko wykonali swoje rendery modelu 16 i 16 Pro. Wygląda na to, że w ciągu ostatnich lat cykl projektowania Apple lubi się powtarzać. 

W 2020 roku Apple zaprezentował swoje najnowsze telefony z serii 12 z płaskimi krawędziami. Wyraźnie nawiązywały one do iPhone’ów 4 i 5. Następnie sprawy zatoczyły koło wraz z zeszłorocznym, bardziej zaokrąglonym „15”. Jeśli pojawią się nowe przecieki, Apple jest gotowy podjąć próbę ponownie sięgnąć do podręczników z historii. 

Wyciekły schematy sugerujące, że najnowszy iPhone 16 przyjmie pionowy układ aparatów. To sprawi, że ich ukośna konstrukcja, obecna od 2021 roku, odejdzie do lamusa. Dzięki węższemu wycięciu całość mocno przypomina iPhone X z 2017 roku. 

Smartfon otrzyma także nowy przycisk

W innych miejscach projekt sugeruje, że przycisk akcji, obecnie ograniczony do iPhone’a 15 Pro, trafi do całej linii „szesnastki”. Pojawi się także nowy przycisk „Capture” przeznaczony wyłącznie do nagrywania wideo. 

Czas pokaże, co czeka najnowsze smartfony od Apple w 2024 roku. Najnowsze przecieki sugerują małą rewolucję, jednak nawiązującą do poprzednich produktów amerykańskiego producenta. Tymczasem musimy nadal przyzwyczajać się do widoku dziwacznych Apple Vision Pro w miejscach publicznych. 

Przeczytaj również