Hit dla fanów "Kompanii Braci" i "Pacyfiku". Już w styczniu nowy serial "Masters of the Air"

Już pod koniec stycznia na platformy streamingowe trafi zupełnie nowy serial Masters of the Air. Będzie to pozycja obowiązkowa dla fanów takich produkcji jak „Kompania Braci”, czy „Pacyfik”. Miniserial opowie o działaniach 100. Grupy Bombowej podczas II wodnej światowej. Za produkcję, podobnie jak w przypadku wymienionych wyżej seriali, odpowiadają Tom Hanks i Steven Spielberg. 

Hit dla fanów „Kompanii Braci” i „Pacyfiku”. Już w styczniu nowy serial „Masters of the Air”
Podaj dalej

Jeden z ważniejszych seriali 2024 roku?

masters-of-the-air
fot. Apple

Miniserial Masters of The Air ma wszystkie papiery na to, aby stać się jednym z największych wydarzeń roku. Obraz oparty na książce Donalda L. Milera pod tym samym tytułem przedstawia działania 100. Grupy Bombowej, zwanej Krwawą Setką. Służyła ona w 8. Siłach Powietrznych Stanów Zjednoczonych podczas II wojny światowej. 

W serialu wyprodukowanym przez Apple Studios pojawią się aktorzy: Austin Butler, Callum Turner, Anthony Boyle, Barry Keoghan, Isabel May, Raff Ław i Ncuti Gatwa. Jeśli serial okaże się hitem, z pewnością będzie dla nich trampoliną do wielkiej kariery. 

Czy Masters of the Air jest powiązany z Kompanią Braci?

Nowy miniserial nieodłącznie kojarzony będzie z Kompanią Braci z 2001 roku oraz Pacyfikiem z 2010 roku. Jednym z kluczowych powodów są ludzie zaangażowani w produkcję. Wszystkie trzy seriale wyprodukowali bowiem Tom Hanks i Steven Spielberg. 

masters-of-the-air
fot. Apple

Każdy z nich porusza także temat II wojny światek z punktu widzenia różnych amerykańskich pułków. Kompania Braci koncentruje się na pułku piechoty spadochronowej Easy Company i jego udziale na froncie zachodnim w Europie. Tymczasem Pacyfik przedstawia działania piechoty morskiej podczas wojny na Pacyfiku. W nowym Masters of the Air wzbijemy się w niebo, aby śledzić naloty bombowe 100. jednostki Grupy Bombowej na Niemcy i inne terytoria.

Jednakże, na chwilę obecną nie jest jasne, czy nowy miniserial w bezpośredni sposób nawiąże do Kompanii Braci. Ale ścieżki poszczególnych pułków faktycznie się skrzyżowały. 100. Grupa Bombowa przeprowadziła bowiem w 1944 roku różne misje, aby wesprzeć inwazję na Normandię. Co zresztą zostało przedstawione w drugim odcinku Kompanii Braci. 

Gdzie można obejrzeć Masters of the Air?

Miniserial zadebiutuje 26 stycznia 2024 roku na platformie Apple TV+. Ale na początku do naszej dyspozycji zostaną oddane tylko dwa pierwsze odcinki miniserialu. Pozostałych siedem będzie emitowanych co tydzień od tej daty. 

Przeczytaj również