F1: Drive to Survive | Sezon 6 - już od jutra na Netflix. Czego możemy spodziewać się po serialu?

Już jutro, w piątek 23 lutego, na platformie streamingowej Netflix pojawi się szósty sezon serialu dokumentalnego F1: Drive to Survive. Fani królowej motorsportu będą mogli przeżyć sezon 2023 raz jeszcze. I choć rywalizacja na torze z powodu dominacji Maxa Verstappena nie należała do najbardziej intrygujących, sam serial zapowiada się dość ciekawie. 

F1: Drive to Survive | Sezon 6 – już od jutra na Netflix. Czego możemy spodziewać się po serialu?
Podaj dalej

Najbardziej zagorzali fani F1 nie są dużymi sympatykami serialu Netflix: F1 Drive to Survive. Nie można jednak odmówić mu jedynego w swoim rodzaju zakulisowego spojrzenia na najszybszy sport na świecie. I choć, jak wspomnieliśmy, na torze dominował niemal przez cały rok Max Verstappen, działo się wciąż bardzo dużo. 

Lewis Hamilton wyraża swoje niezadowolenie 

f1 formuła 1 malowania bolidy
fot. Joerg Mitter | Red Bull Ring

W serialu pojawia się 7-krotny mistrz świata, który nie był zadowolony, gdy Mercedes kontynuował projekt samochodu z 2022 roku. Okazał się on być równie nieskuteczny, co jego poprzednik. A brytyjski kierowca był z tego faktu wyraźnie niezadowolony. 

Odcinek „Leap of Faith” będzie traktował właśnie o tych problemach, a także o decyzji Hamiltona o podpisaniu nowej umowy z… Mercedesem. Jak jednak wiemy, niedawno 39-letni kierowca zdecydował się przejść do Ferrari od 2025 roku, a odcinek ten ujawni całkiem niezły kontekst stojący za tą decyzją. 

Guenther Steiner wiedział, co się święci 

Jedną z najbardziej barwnych postaci w serialu F1: Drive to Survive był szef zespołu Haasa, Guenther Steiner. Tym razem możemy spodziewać się jednak bardziej spokojnego tonu Steinera, który występuje w odcinku „Last chapter”. 

f1-drive-to-survive
fot. Netflix

Jednym z szalonych momentów 2023 roku było także zwolnienie dyrektora zespołu Alpine, Otmara Szafnauera. Doszło do niego w trakcie weekendu wyścigowego. Odcinek „C’est la Vie” ujawnia, że był to ogromny cios dla Szafnauera. Musiał on spakować swoje rzeczy i natychmiastowo opuścić padok. 

Zamiana kierowców w AlphaTauri 

Fani zespołu z Faenzy mogą spodziewać się sporo obrazków z ich samochodami i ulubionymi kierowcami. Wszystko za sprawą odcinka „Three a Crowd”, w którym Daniel Ricciardo zajmuje się swoją kontuzją dłoni. Obserwujemy także debiut w F1 zastępującego go Liama Lawsona. 

Mimo dobrych występów młodego kierowcy zespół zdecydował się utrzymać swój obecny skład także na sezon 2024. 

f1-drive-to-survive
fot. Netflix

Nocne życie w Las Vegas 

W serialu F1: Drive to Survive nie mogło także zabraknąć wizyty w Las Vegas. Królowa motorsportu w zeszłym roku zadebiutowała w „mieście grzechu”, o czym dowiemy się więcej z odcinka pt. „Red or Black”. 

Przeczytaj również