Czy będzie szósty sezon Fargo? Wiele zależy od samego reżysera

Zazwyczaj im dalej w las – tym gorzej. Niestety, ale seriale, które doczekują się n-tych sezonów, często rozmieniają się na drobne. Oczywiście, nie ma żadnej reguły i ta z całą pewnością nie dotyczy serialu Fargo. Ostatni, piąty sezon spotkał się z szerokim uznaniem fanów mimo nieprzychylnych opinii dla trzeciego i czwartego sezonu. 

Czy będzie szósty sezon Fargo? Wiele zależy od samego reżysera
Podaj dalej

Kryminalny komediodramat stworzony przez Noaha Hawleya oparty jest na tym samym filmie z 1996 roku w reżyserii braci Coen. W każdym sezonie serial przenosi się jednak do innego okresu i miejsca. Głównie obejmuje jednak rejon Minnesoty. 

fargo-sezon-szosty
fot. FX

Akcja piątego sezonu Fargo rozgrywa się w Minnesocie i Dakocie Północnej. Wystąpili w nim m. in. Juno Temple, Jon Hamm, Jennifer Jason Leigh, czy Joe Keery. Serial otrzymał trzy nominacje do Złotych Globów, w tym nominację dla najlepszego miniserialu lub filmu telewizyjnego. 

Czy będzie szósty sezon Fargo?

Na chwilę obecną producent FX nie przedłużył kontraktu dla Fargo na kolejny sezon. Jednakże, biorąc pod uwagę świetne opinie, a także liczne nominacje do Złotych Globów, serial ma duże szanse na wznowienie. Tym bardziej, że reakcje na czwarty sezon były… dość umiarkowane. 

I właśnie za sprawą czwartego sezonu oglądalność serialu Fargo spadła. Od tego czasu, mimo świetnych opinii na temat piątego sezonu, nie wróciła ona do wcześniejszego poziomu. To może być ważny aspekt dla przyszłości i potencjalnego szóstego sezonu. 

fargo-sezon-szosty
fot. FX

Kiedy pojawi się kolejny sezon?

Jeśli jednak założymy, że twórcy będą chcieli kontynuować dobrą passę, z pewnością nie pojawi się on zbyt wcześnie. Biorąc pod uwagę różnice czasowe między wcześniejszymi sezonami, wynoszące około trzech lat, wydaje się, że szósty sezon Fargo ma szanse pojawić się nie wcześniej niż w 2027 roku. 

Musimy także wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które mogą mieć wpływ na powrót serialu. Hawley pracuje obecnie nad serialem telewizyjnym Alien, którego premiera datowana jest na rok 2025. W zależności od tego, czy osiągnie on sukces czy nie, może mieć to decydujący wpływ na listę priorytetów FX i dalszy los Fargo. 

Jednakże, co najważniejsze, twórca serialu ma mnóstwo pomysłów na jego kontynuację. – Nie skończyły mi się sposoby na opowiedzenie tych historii. Dlaczego miałbym nie kontynuować – mówił w listopadzie 2023 roku. 

Przeczytaj również