Billy Joel zapowiedział nowy album? To będzie pierwszy nowy materiał od 17 lat

Billy Joel zapowiedział swoją pierwszą nową muzykę od 17 lat. Na swoich mediach społecznościowych artysta opublikował tajemnicze zdjęcia ukazujące napis „Czy czekałem zbyt długo…”. Choć jego ostatni album (Fantasies & Delusions) został opublikowany jeszcze w 2001 roku, artysta przez cały czas okazjonalnie występował na jednorazowych koncertach. 

Billy Joel zapowiedział nowy album? To będzie pierwszy nowy materiał od 17 lat
Podaj dalej

Teraz jednak Billy Joel wyrusza w trasę i zapowiada nową muzykę 

billy-joel-zapowiedzial-nowa-muzyke-2
fot. FB/BillyJoel

W zeszłym miesiącu Billy Joel założył oficjalne konto na TikToku. Na kanale szybko pojawił się materiał filmowy, na którym opowiada o nowej muzyce na scenie. Teraz udostępnił kolejny zwiastun sugerujący, że materiał ten może pojawić się już wkrótce. 

W swoim filmie na TikToku powiedział: – Mam dobrą wiadomość, mam złą wiadomość. Najpierw przekaże wam tą złą. Nie mamy dla was nic nowego do zagrania. Dobra wiadomość jest taka, że nie musicie siedzieć z założonymi rękami, nie wiedząc o co chodzi. Mamy coś, nad czym pracujemy i być może kiedyś to usłyszycie! 

Artysta zmienił także swoje zdjęcie w tle na Spotify oraz nagłówku na Facebooku. Widzimy na nim frazę: „Czy czekałem zbyt długo…”

Koniec pewnej historii na Madison Square Garden

billy-joel-zapowiedzial-nowa-muzyke
fot. FB/BillyJoel

Billy Joel jeszcze w zeszłym roku ogłosił, że jego comiesięczne koncerty na słynnym obiekcie Madison Square Garden dobiegną końca w lipcu 2024 roku. Będzie to jego 104. występ w ramach comiesięcznych koncertów oraz 150 łącznie w tym miejscu. 

Artysta w tym roku pojawi się także w Europie. Tego lata Joel zagra ogromny koncert na stadionie w Cardiff. Nie mamy jednak dobrych wiadomości – będzie to jego jedyny koncert w Europie w tym roku. Dołączy do niego supportujący zespół Chris Isaak. Wydarzenie z pewnością będzie cieszyło się ogromną popularnością wśród Europejczyków. 

Joel wyruszy także w dużą trasę po Ameryce Północnej wraz ze Steviem Nicksem oraz Stingiem. To następstwo trasy, w którą wyruszył wspólnie z Nicksem jeszcze w 2023 roku. 

Przeczytaj również