Volvo Cars nawiązuje współpracę z Epic Games. Unreal Engine zrewolucjonizuje rynek, dzięki fotorealistycznej wizualizacji

Firma Epic Games w ramach współpracy dostarczy Volvo Cars technologię fotorealistycznej wizualizacji, którą producent samochodów chce wykorzystać do nowej generacji pojazdów elektrycznych. Wszystko za sprawą Unreal Engine, który zapewni wysokiej jakości grafikę wszystkich informacji wyświetlanych na ekranie aut.  

Volvo Cars nawiązuje współpracę z Epic Games. Unreal Engine zrewolucjonizuje rynek, dzięki fotorealistycznej wizualizacji
Podaj dalej

Czym jest Epic Games i w jaki sposób zrewolucjonizuje rynek motoryzacyjny? 

Epic Games na rynku gier komputerowych oraz oprogramowania jest znaczącym graczem. Jej flagowym produktem jest Fortnite, któremu udało się zapisać na kartach historii światowej branży gier. Warto jednak również wspomnieć o tym, że marka ta stworzyła silnik Unreal Engine, który powszechnie uważany jest za najbardziej zaawansowane narzędzie do tworzenia grafik 3D w czasie rzeczywistym. Tym razem nowa technologia zostanie wykorzystana przez Volvo Cars do opracowania cyfrowych interfejsów w swoich pojazdach oraz do renderowania grafiki w czasie rzeczywistym na ekranach samochodów. 

Volvo w nowej generacji swoich modeli zaprezentuje klientom imponującą, wysokiej jakości grafikę na wyświetlaczach. Konsumenci będą mieli do czynienia z ostrzejszymi renderami, bogatszymi kolorami oraz zupełnie nowymi animacjami 3D, które mają być przepustką Volvo do ustanowienia nowej jakości w branży motoryzacyjnej. 

,,Dobra grafika to nie tylko wyższy komfort i lepsze wrażenie, ale także bezpieczniejsza jazda. Czytelne i szybkie przekazanie istotnych informacji sprawia, że samochód staje się coraz bardziej spersonalizowanym urządzeniem. A dzięki Unreal Engine w naszych samochodach jeżdżenie Volvo będzie jeszcze przyjemniejsze” powiedział Henrik Green, dyrektor ds. produktu w Volvo Cars.

Jako efekt końcowy system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji Volvo Cars stanie się ponad dwa razy szybszy od swojego poprzednika, a generowanie i przetwarzanie grafiki w kabinie będzie nawet dziesięciokrotnie szybsze. 

,,Kiedy wprowadzasz do samochodu interaktywną grafikę wysokiej rozdzielczości działającą w czasie rzeczywistym, otwierasz drzwi do szerokiej gamy nowych sposobów informowania i zapewniania rozrywki wszystkim w środku” – powiedział Heiko Wenczel, dyrektor Epic Games odpowiedzialny za projekty zastosowania Unreal Engine w branży motoryzacyjnej. ,,Utalentowane zespoły Volvo Cars zajmujące się projektowaniem i rozwojem produktów wykorzystały tę okazję, aby zrobić coś świeżego, co będzie ewoluować dzięki ekscytującym nowym funkcjom, które wykorzystują możliwości Unreal Engine”.

Pierwszym samochodem wyposażonym w nową grafikę będzie w pełni elektryczny model Volvo Cars, który ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku. Będzie to wielki krok do przodu w kwestii pełnej elektryfikacji pojazdów Volvo, a to dlatego, że do 2030 roku firma ma zamiar sprzedawać auta wyłącznie z napędem elektrycznym. 

Volvo sięga po więcej

Producent samochodów ma dalsze plany związane z silnikiem Unreal Engine. Firma widzi możliwości rozwoju innych obszarów technologii w swoich pojazdach za pomocą narzędzia Epic Games. Do 2025 Volvo Cars ma zamiar opracować połowę całego oprogramowania w swoich samochodach, aby tego dokonać, firma prowadzi intensywne rekrutacje w ramach rozwoju oprogramowania. 

 

 

Przeczytaj również