Ukraina krytykuje serial "The White Lotus". Chodzi o obsadę nowego sezonu hitu HBO

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy skrytykowało HBO za obsadę głównej roli w nowym sezonie serialu „The White Lotus” serbskiego aktora Milosa Bikovicia. Jeszcze w 2021 roku otrzymał on rosyjskie obywatelstwo i został osobiście uhonorowany przez prezydenta Rosji Władimira Putina za jego wkład w rosyjską sztukę i kulturę. 

Ukraina krytykuje serial „The White Lotus”. Chodzi o obsadę nowego sezonu hitu HBO
Podaj dalej

Ukraina nie jest zadowolona z obsady

Na początku tego miesiąca HBO ogłosiło, że w trzecim sezonie popularnego serialu „The White Lotus” wystąpi Milos Bikovic. Serbski aktor w 2019 roku otrzymał zakaz wjazdu na Ukrainę ze względów bezpieczeństwa narodowego. Ta decyzja HBO o zatrudnieniu właśnie Bikovicia wywołała natychmiastową reakcję ukraińskich użytkowników mediów społecznościowych. Ale nie umknęło także uwadze ukraińskiego MSZ. 

the-white-lotus
fot. HBO

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych: – Milos Bikovic, serbski aktor, który wspiera Rosję od początku inwazji na pełną skalę zagra teraz w trzecim sezonie serialu HBO „The White Lotus”. HBO, czy to w porządku, że współpracujecie z osobą, która wspiera ludobójstwo i narusza prawo międzynarodowe?”

W chwil pisania tego artykułu HBO nie odpowiedziało jeszcze ukraińskiemu ministrowi spraw zagranicznych, nie skomentowało także reakcji w mediach. 

Aktor otwarcie wspiera Rosję

Bikovic zagrał w wielu rosyjskich produkcjach i wielokrotnie opowiadał o swoim podziwie dla rosyjskiej kultury. Mówi się także, że wspiera trwającą inwazję Rosji na Ukrainę. Jeszcze w 2018 roku aktor otrzymał bezpośrednio od Putina medal Puszkina. To jedna z najważniejszych nagród kulturalnych Rosji za krzewienie kultury rosyjskiej. 

the-white-lotus
fot. HBO

3 lata później Bikovic dekretem prezydenta otrzymał obywatelstwo rosyjskie i na swoim Instagramie napisał: – To wielki zaszczyt powiedzieć dziś: Rosja to moja ojczyzna. Jestem aktywnym członkiem rosyjskiego społeczeństwa.

Kiedy trzeci sezon The White Lotus?

Trzeci sezon świetnego „The White Lotus” ma trafić na platformę HBO w 2025 roku. Wszystko za sprawą opóźnień związanych ze strajkiem aktorów i scenarzystów. Za reżyserię i scenariusz trzeciego sezonu ponownie odpowiedzialny będzie Mike White. Akcja rozgrywać będzie się w Tajlandii i skupi się na nowej grupie gości w zupełnie nowym hotelu. 

Do grona aktorów dołączą także Jason Isaacs, znany z roli Lucjusza Malfoja w filmach o Harrym Potterze. Na ekranie zobaczymy także Michelle Monaghan (Mission: Impossible: „Detektyw”), Parker Posey („Żona idealna”), czy Lesile Bibb („Żelazo”). Ale do roli Belindy, menedżerki spa z pierwszego sezonu, powróci Natasha Rothwell. 

Przeczytaj również