Taylor Swift: The Eras Tour trafi na platformy streamingowe. Koncert obejrzymy już w marcu?

Taylor Swift: The Eras Tour to prawie 3 godziny uczty dla fanów piosenkarki. Film pokazuje nagranie koncertu wchodzącego w skład jednej z największych tras koncertowych w historii muzyki. Co więcej, na platformy streamingowe trafi nie wersja reżyserska, a „Taylor’s Edition”. To oznacza pięć dodatkowych utworów. 

Taylor Swift: The Eras Tour trafi na platformy streamingowe. Koncert obejrzymy już w marcu?
Podaj dalej

Film koncertowy Taylor Swift na platformach streamingowych

taylor-swift
fot. FB/TaylorSwift

Ogromna trasa koncertowa obejmująca całą karierę Taylor Swift została skrócona z około trzech i pół godziny do niecałych trzech godzin w związku z kinową premierę. Na platformie streamingowej Disney+ pojawi się jednak wydłużona wersja, której nie mogliśmy obejrzeć nawet w kinie. Będzie ona zawierać pięć dodatkowych utworów: folklorystyczny „Cardigan” oraz cztery utwory akustyczne. 

Pozostałe utwory nie są jeszcze znane. Ale fani piosenkarki nie będą musieli czekać długo, bowiem film trafi do serwisu streaminowego już 15 marca. 

Trasa The Eras Tour rozpoczęła się w marcu 2023 roku i już jest najbardziej dochodową trasą wszechczasów. A pozostało jeszcze 10 miesięcy do jej zakończenia. W ich trakcie Taylor Swift pojawi się także w Polsce, dając aż trzy koncerty w Warszawie na Stadionie Narodowym. 

W ramach bezprecedensowego posunięcia zamiast tradycyjnego studia filmowego, film z trasy 13 października 2023 wypuściły sieci kin. Niedługo potem stał się on najbardziej dochodowym filmem koncertowym wszechczasów. 

Już wkrótce zadebiutuje także nowy album

taylor-swift
fot. FB/TaylorSwift

Tymczasem piosenkarka ogłosiła swój jedenasty album studyjny, The Tortured Poets Department. Wszystko podczas zeszłotygodniowej ceremonii rozdania nagród Grammy. Premiera nowego albumu zaplanowana jest na 19 kwietnia. Podczas prac nad albumem piosenkarką współpracowała z Post Malonem czy Florence and the Machinę. 

Fani wciąż czekają na ponowne nagrania (Taylor’s Version) dwóch ostatnich z jej sześciu oryginalnych albumów: Reputation oraz albumu nazwanego jej imieniem. 

Taylor Swift: The Eras Tour (Taylor’s Version) pojawi się na platformie Disney+ 15 marca. Choć na chwilę obecną nie mamy oficjalnego potwierdzenia, mamy nadzieję, że ta data będzie obowiązywała we wszystkich krajach, w których funkcjonuje platforma sytreamingowa. Krótszą wersję (Extended Version) można obejrzeć w kinach lub wypożyczyć w niektórych serwisach. 

Przeczytaj również