Wykorzystywali paczkomaty InPost do handlu narkotykami. Teraz za to odpowiedzą

Paczkomaty InPost w naszym kraju cieszą się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem znacząco ułatwiają życie przy odbiorze i nadawaniu przesyłek. Okazuje się jednak, że niektórzy używali paczkomatów do nieco bardziej mrocznych celów. Szczegóły na ten temat znajdziecie w naszym artykule, w którym szerzej zajęliśmy się tym tematem.

Wykorzystywali paczkomaty InPost do handlu narkotykami. Teraz za to odpowiedzą
Podaj dalej

Paczkomaty InPost były wykorzystywane do dystrybucji narkotyków. Policja ukróciła ten proceder

paczka inpost jezdzisz

Funkcjonariusze policji z Grudziądza i Lublina w ostatnim czasie zostali poinformowani o osobach, które w nie do końca legalny sposób korzystają z paczkomatów InPost, aby wykorzystywać je w handlu narkotykami. Substancje były wysyłane za pomocą paczkomatów do klientów w całym kraju. Doszło ostatnio do przechwycenia jednej z takich paczek, co tylko potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy co do tego nielegalnego procederu.

Policjanci przechwycili podejrzaną paczkę w sortowni. Znalazły się w nich nielegalne substancje. Policjanci później zatrzymali mężczyzn w wieku 30 i 36 lat oraz przeszukali ich mieszkania. Znaleźli tam narkotyki, dwie nielegalne bronie palne oraz dużo gotówki. Teraz grozi im za udział w tym procederze do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci czuwają nad tym, co trafia do paczkomatów. I bardzo dobrze, bo oszustów nie brakuje

InPost przesyłka oszust oszustwo
fot. freepik.com

Jak widać zatem, nie wszystko można wysyłać paczkomatami. Obrót narkotyków w ten sposób jest nielegalny. Paczkomatem nie można wysyłać także kilku innych przedmiotów. Mowa tutaj o pieniądzach, papierach wartościowych, olejach samochodowych, gaśnicach czy nawozach. Warto zatem przed wysłaniem paczki dokładnie upewnić się, czy jej zawartość jest w pełni legalna, aby później nie narazić się na problemy. Jak widać, policjanci monitorują rynek paczkomatów i bardzo dobrze, bowiem jest to niebezpieczne narzędzie dla różnego rodzaju oszustów.

Przeczytaj również